Vydejte se na cestu
TIPY NA DOVOLENOU KONTAKT

PODZIMNÍ LANÝŽOVÁ DOVOLENÁ V ITÁLII

ZÁŽITKOVÁ DOVOLENÁ V TOSKÁNSKU  ZA DEGUSTACÍ VÍN A LANÝŽI
Chcete vidět podzimní Itálii a vnímat její místní tradice? Chcete zažít hledání lanýžů s opravdovými znalci? Chcete okusit lahodné lanýžové pokrmy od kuchařského mistra? Chcete pocítit opravdovou atmosféru na aukci lanýžů?  Chcete degustovat Brunello té nejlepší kvality přímo v Montalcinu? ODPOVĚDĚLI JSTE 5x ANO?

CK SoleMio wine&travel s.r.o.  NABÍZÍ 3 TERMÍNY POBYTU: 
4-6 / 11-13 / 18-20 listopad 2016
CENA bez dopravy / osoba ve dvojlůžku: 
6 400,-Kč
Zahrnuje:
  • 3 dni a 2 noci se snídaní ve středověké 4* usedlosti v Toskánsku
  • 2x čtyřchodová tradiční večeře s nápoji ( 1x pokrmy z lanýžů )
  • výprava za lanýži v krásné oblasti Crete Senesi s pravým hledači a jejich psi
  • kurz úpravy lanýžů s mistrem místní kuchyně
  • prohlídka usedlosti a vinařství s výkladem, ochutnávky vína a oleje
  • řízená degustace místních vín v krásném sklepení města Montalcino
  • volné užití wellness centra po celou dobu pobytu v usedlosti                                                                                                                                                                
... více

RELAXAČNÍ PODZIMNÍ DOVOLENÁ MÁ JMÉNO SICÍLIE A OSTROV VULCANO

VULCANO je nejzajímavější ze sedmi obydlených Liparských, neboli Eolských ostrovů. Eol byl řecký bůh větrů, který podle bájí měl sídlo právě na ostrově Vulcano, proto z tohoto ostrova měli vždy lidé velkou hrůzu. Jako všechny Liparské ostrovy je vulkanického původu a lze na něm mimořádně dobře studovat sopečné jevy. Z tohoto důvodu se stal oblíbeným místem všech vulkanologů. Poslední výbuch trval od r. 1888 do r. 1890.
Ostrov Vulcano leží pouhých 30 km od severního pobřeží Sicílie. Najdete na něm exotickou přírodu, vyhlášené bahenní sirné jezírko s léčivými účinky především při problémech s revmatismem, polovyhaslý, 391 m vysoký dýmající kráter a mnoho jiných fumarol, tajemné útvary a často vyhledávané pláže s černým pískem a nadměrně teplou radioaktivní vodou, odkud z hlubokých podmořských vřídel vystupuje pára. Ostrov je s pouhými 400 stálými obyvateli téměř nedotčený současností a tím se stává velmi vyhledávanou destinací pro pohodovou dovolenou. Z ostrova je vynikající lodní spojení i na ostatní ostrovy, z nichž byste určitě neměli vynechat zejména návštěvu nejobydlenějšího ostrova Lipari s velice bohatou historií a noční výlet na stále činnou sopku Stromboli s pravidelnými sopečnými erupcemi.  
 

                          


V 16. století ho proud lávy spojil se sousední sopkou Vulcanello, takže nyní už tvoří jeden ostrov se dvěma krátery. Díky své vulkanické aktivitě bylo Vulcano ve starověku považováno za dílnu boha Hefaista i za vstupní bránu do podsvětí.
Současná vulkanická aktivita spící sopky pod Vulcanem se omezila „jen“ na solfatáry (pukliny s unikající sirnou párou), sirnatá bahnitá jezírka a bublající bahno, které má vynikající léčebné účinky. Vyznavači turistiky mohou podniknout výstup do vrcholových partií kráteru Fossa di Vulcano (Gran Cratere), ucítit fumaroly i obdivovat dno kráteru spolu s výhledem na okolní ostrovy.


                              


Pro Vaši pohodovou dovolenou se nabízí přímé lety z ČR do Catanie či Neapole a dále pak pravidelnými trajektovými linkami z přístavu Milazzo. 
                                                                                    

Proč právě Sicílie?
„Sicílie není jen mafie“, tak zní název jednoho cestopisného televizního pořadu. Dnešní Sicílie je opravdu především prvotřídní turistická destinace. Největší italský ostrov nabízí krásné pláže, hory, divoké kaňony i architektonické pozůstatky vlády Normanů a dalších dobyvatelů. Nad tím vším ční majestátní dýmající sopka Etna. Neméně atraktivní jsou vulkanické Liparské ostrovy rozeseté v Tyrhénském moři. Pláže s černým pískem, bahenní jezírko na ostrově Vulcano a především sopka Stromboli chrlící žhavou lávu jsou pro návštěvníky velkým magnetem.
Těšit se můžete také na dobré víno a vynikající italskou a sicilskou kuchyni. 

                                           
... více

AKTIVNÍ DOVOLENÁ V ITALSKÝCH ALPÁCH

Pozdní léto a začátek podzimu láká svými panoramatickými výhledy a krásně zabarvenou přírodou. Pokud potřebujete načerpat energii na zimu a pohyb na čerstvém vzduchu, pak je tato část italských Alp tím pravým místem!

                                           


Najdete zde ledovcové skalní masivy, těžce přístupné horské štíty, zelené louky, smaragdově pohádková jezera a údolí s romantickými vesničkami. Potěchou pro oko budou jistě  přírodní chráněné  parky, kterých se zde nachází úctyhodných devět.                 

Nejvyšším vrcholem na západě je hora Marmolada a nejdůležitějším střediskem zůstává bezesporu Cortina d’Ampezzo. Potkáte zde jak horolezce, pěší turisty a cyklisty, kteří si vychutnávají příkrá stoupání, tak i místní přírodní obyvatele – sviště a kamzíky. 

                  


Ubytování doporučíme  každému dle jeho požadavků, ať už v horských chatách, hotelech  či pensionech.  Stejně tak  poradíme v oblasti gastronomie a vína dané lokality.     

           
... více

VENDEMMIA, aneb VINOBRANÍ V ITÁLII 2016

Naši přátelé z vinařství BiancaVigna, producenta oceňovaných vín Prosecco zahájili 14. září letošní sklizeň hroznů a a podělili se s námi o fotografie z prvního dne. Podívejte se, kde a jak začíná cesta šumivé italské klasiky Prosecco...
Z jejich portfolia můžeme na www.solemio-wine.eu nabídnout různé typy Prosecca - šumivé i frizzante, Prosecco SUPERIORE extra dry a Prosecco BRUT.
      
... více

AKTUÁLNÍ SITUACE V ITÁLII - 24.8. 2016


Zemětřesení, které postihlo dnes v noci Itálii nijak neohrozilo klienty naší CK SoleMio.
O všech máme přehled a jsme s nimi v kontaktu.
Tato tragická událost nás velmi mrzí a soucítíme s postiženými oblastmi.
Celý Team CK SoleMio wine & travel s.r.o.

... více

GOLF NA JIHU ITÁLIE

Vycestujte společně s námi nejen za golfem, zažijte dovolenou se vším všudy!

Vyznáváte styl zelených trávníků, bílých pólo triček a nebesky modrého nebe? Nebo příjemné sluneční paprsky a panoramatické výhledy na krásné pobřeží jižní ItáliePřesně tak vypadá prostředí, které obklopují golfová hřiště. V těchto místech jižní Itálie golfová sezóna nikdy nekončí.  Nadšenci pro tuto hru zde najdou nejen sportovní zážitky, ale i dokonalou dovolenou spojenou s degustacemi vín i místní kuchyně, výlety za kulturou a historií a mnoho jiných atraktivních aktivit.
Ať už vyrazíte do jakékoli části jižní Itálie na golfovou dovolenou, vždy se budete kochat výhledem do nádherné krajiny a budete nadšení.  Velkou výhodou je krátká vzdálenost z ČR.

       
 
Rádi byste trénovali golf i v zimě? Je to snadné a velmi lehce dosažitelné!
Zařídíme Vám hru na nejznámějších hřištích Sardinie, Sicílie, nebo Puglie. Zahrajete si na místech, kde můžete potkat i hvězdy evropské PGA tour. Samozřejmostí jsou perfektní tréninková centra, zapůjčení buggů, vybavené golf shopy nebo pětihvězdičkové hotely a velmi kvalitní restaurace.  
                 

 
Co vše zařídíme za Vás, na míru?
Golfové hotelové destinace a komplexy známe osobně, proto dokážeme upřímně poradit. Zařídíme nejen letenky a ubytování, ale i dopravu na hřiště (bude-li nutná) a rezervujeme tee time. V případě jakýchkoliv otázek neváhejte kontaktovat náš zkušený tým v SoleMio. Rádi si vyslechneme všechna přání a zařídíme, aby Vaše golfová dovolená proběhla jednoduše, snadně a nezapomenutelně. Uspokojíme i nejnáročnější klienty, dáme Vám pocítit luxus v každém ohledu.
Dovolenou s golfem Vám samozřejmě zařídíme na míru i v průběhu celého roku.
                                            
Co můžete od jiho-italské golfové dovolené očekávat?
Skvělé zázemí, profesionální trenéři a příjemné klima.
Panoramatické výhledy na moře a kouzelné zátoky.
Bílý písek, vyhřáté moře a zelené trávníky.
Prvotřídní služby, soukromý přístup, diskrétnost v každém ohledu.
Hotely různých kategorií, golfové resorty, ostatní vyžití pro Vaše rodinné příslušníky.
Příznivá cena v porovnání s dalekými golfovými destinacemi.

           
 
 
 
 
... více

RIVIERA DI CONERO

Conero - nejkrásnější pobřeží italského Jadranu
 
Oblast od letoviska Marcelli di Numana ležícího v regionu Marche je v povědomí většiny Italů dlouhodobě vnímána jako nadmíru prestižní přímořské středisko řadící se mezi ty vůbec nejžádanější na Apeninském poloostrově. Za hranicemi Itálie je však Marcelli chápáno, a to především z důvodu jeho téměř nulové propagace, úplně jinak - jako „takové běžné“ letovisko italského Jadranu. A nutno podotknout, že bohužel. Vždyť porovnáme-li celé východní pobřeží Itálie od severu až po Gargano a pomineme-li Gabicce Monte severně od Pesara, tak nám logicky vyplyne, že celé pobřeží je víceméně podobné. Všude najdeme rovinatý charakter krajiny, široké písčité pláže, pozvolný vstup do moře, prostě takové Rimini či Lignano.      
Ale právě zde, od Ancony až po Marcelli, tedy na pobřeží nazývaném Riviera del Conero, je tomu úplně jinak...

                
 
Pláže na úpatí přírodního parku Monte Conero
 
Na jižním okraji Ancony, významného přístavu a metropole kraje Marche, se začíná zvedat pohoří, které se v délce téměř dvaceti kilometrů táhne přes Portonovo a Sirolo dále na jih až na pomezí Numany a Marcelli. Strmé útesy téměř kolmo padající k mořské hladině jsou střídány romantickými zátokami s plážemi povětšinou oblázkovými či s hrubozrnným pískem, smíšené lesy přecházejí v piniové háje, zvlněná okolní krajina zajímavě kontrastuje s výběžky Apenin tyčícími se v dálce, stručně shrnuto - panoramata jako ze žurnálu. A připočteme-li k tomu ještě dosud téměř neposkvrněnou okolní přírodu skýtající ideální podmínky pro nesčetné druhy flóry i fauny, moře nabízející milovníkům rybolovu někdy až překvapivé úlovky i v roce 1987 na hoře Monte Conero zřízený Regionální přírodní park protkaný 18 značenými turistickými trasami s celou řadou vyhlídek doslova až beroucích dech, tak je výčet hlavních argumentů hovořících jasnou řečí ve prospěch Marcelli téměř naplněn.
                          
 
Nespočet možností aktivního trávení dovolené
 
Opomenout však nesmíme ani místní bezmála kompletní infrastrukturu. Každotýdenní trhy, typické restaurace nejen s vynikající regionální kuchyní především na bázi ryb a darů moře, nesčetně sportovních možností a zábavy včetně nedalekého golfového hřiště, aquaparku, možnosti potápění či plavby na katamaránu, ale i třeba pestrý výběr výletů za poznáním - i tyto „povinnosti“ moderního letoviska současnosti zde jsou naplněny zcela bezezbytku.

                                    
 
Široké spektrum výletů aneb od „Svaté chýše“ po harmoniky
 
Ale zdejší oblast není jen současnost. Ba právě naopak. Je to místo tisícileté historie a tradic, které sahají až do 6. století před Kristem, kdy Numana byla jedním z nejdůležitějších center řeckého obchodu. Za zmínku určitě stojí i blízké okolí, které je skutečnou klenotnicí historie. Nezmínit nemůžeme především jedno z nejvýznamnějších evropských poutních míst - Loreto se „Svatou chýší“ (italsky Santa Casa, označení pro údajný dům Panny Marie, který byl podle legendy na konci 13. století přenesen z Nazaretu do Itálie), nejen výrobou harmonik zajímavé Castelfidardo, Recanati jako rodné město významného básníka Leopardiho, ani historií a památkami doslova protkanou Anconu. Místní zajímavostí je i skutečnost, že již v 19. století se Numana a Sirolo staly také oblíbeným místem římských šlechtických rodin, které si zde začaly zřizovat svá letní sídla a započaly tak vlastně místní „turistickou historii“.

    
 
Moře a pláže
 
Místní moře je průzračné a čisté. V průměru jen necelých 50 m široká pláž začíná na jižním okraji Numany, u úpatí zvedajícího se pohoří Monte Conero, a v délce 5 km se táhne až po ústí říčky Musone, která Marcelli geograficky odděluje od Porto Recanati dále na jihu. Pláže jsou zde s hrubozrnným pískem, úzký pás u moře je tvořen drobnými oblázky. Vstup do moře je spíše příkřejší, ne zcela ideální pro malé děti a neplavce. V centrální části Marcelli i po obou jeho stranách nalezneme pláže veřejné, na které si lze cokoli přinést, ale které nejsou pravidelně udržovány a nemají sociální zařízení. Zbytek pláží je soukromých, lze si zde pronajmout plážový servis, k dispozici jsou bary, sociální zařízení, sprchy se studenou a teplou vodou a u některých i restaurace, sportovní zázemí, dětská hřiště atd. Po necelých 3 km na sever se začíná zvedat pohoří Monte Conero a pláže i celé pobřeží dostávají diametrálně odlišný charakter, kde vysoké útesy od sebe oddělují menší, střední i větší zátoky s romantickými plážemi. Některé jsou písčité, jiné oblázkové a další naopak kamenité, jedny veřejné a druhé soukromé, na část z nich se lze dostat autem či místní dopravou, ostatní jsou ale dostupné jen z moře či po místy až „horolezecké“ stezce. Všechny bez rozdílu jsou však zcela výjimečným atypem italského Jadranu, když především takové skvosty jako Numana Bassa, San Michele / Sassi Neri, Le Due Sorelle či Mezzavalle se řadí mezi nejkrásnější pláže celé Itálie vůbec.
... více

CINQUE TERRE, pět míst, která Vás zaručeně chytí za srdce...

Cinque Terre je skalnatá pobřežní oblast na Italské riviéře, respektive v její východní části nazývané Riviera di Levante. Oblast leží v severozápadní části Itálie, v Janovském zálivu, podél pobřeží Ligurského moře.
Zahrnuje celkem pět obcí vyznačující se terasovitě postavenými domy na skalních útesech, staršího i novějšího data. Od roku 1997 je Cinque Terre součástí světového dědictví UNESCO. V roce 1999 zde byl na ploše 38,6 km² vyhlášen Národní park Cinque Terre.

       

1/ Riomaggiore - 1 700 obyvatel, první z "vesniček" Cinque Terre, vzdálená přibližně 10 minut jízdy vlakem od La Spezie, farní kostel San Giovanni Battista z let 1340 - 43, pozůstatky hradu z 15. až 16. st.
2/ Manarola - 350 obyvatel, gotický kostel San Lorenzo z roku 1338 se strážní věží z 16. st.
3/ Corniglia - 200 obyvatel, nejobtížněji dostupná vesnice leží na 100 m vysoké skále, gotický kostel San Pietro z roku 1334
4/ Vernazza - 900 obyvatel, je považována za nejkrásnější z rybářských vesniček Cinque Terre, hlavní náměstí leží přímo v přístavu, zde také najdeme románský kostel Santa Maria di Antinochia z roku 1318 a hrad s věží Castello dei Doria z 15. st.
5/ Monterosso al Mare - 1 450 obyvatel, největší z pěti vesnic, na hlavním náměstí Piazza Garibaldi stojí budova Logia de Podesta se strážní věží ze 14. st. a gotický kostel San Giovanni Battista ze 13. st. Na kopci pak najdeme kapucínský klášter San Francesco vystavěný v letech 1619 - 23. Obec je rozdělená na dvě části, propojená tunelem, na skále nad mořem stojí obranná věž Torre Aurora

                                      

Cinque Terre leží v hornaté Ligurii. Hornatina a vrchy Ligurkých Apenin zde dosahují až k pobřeží Ligurského moře. Oblast se vyznačuje skalnatým pobřežím a strmými útesy. Na skalních terasách se pěstuje vinná réva a olivy. Jednotlivé vrchy mají nadmořskou výšku mezi 500 až 800 m. K nejvyšším vrcholům náleží Monte Malpertuso (812 m) nadVernazzou.
 
Vesničky jsou dostupné vlakem na trase La Spezia - Genova. Mezi jednotlivými obcemi se lze pohybovat po značených, různě dlouhých trasách, zmíněným vlakem, ekologickým autobusem, který jezdí v rámci Cinque Terre a případně i lodní dopravou.
Tato zřejmě nejznámější místa celé Itálie Vás určitě nadchnou svoji jedinečností a neopakovatelnou atmosférou.

       

Pokud ovšem chcete spojit poznávání a moře, i to je zde možné, protože mnoho hotelů leží jen pouzé metry od pláží i s neplacenými částmi. Každý den zde lze strávit bohatě na zážitky a pohodovou dovolenou. Ubytovat se lze v mnoha útulných hotelech různých kategorií, vše záleží na konkrétním požadavku konečného klienta. 

                                                                                                     
Při cestách po vyhrazených chodníkách za všemi pěti vesničkami ( městečky ) zasazenými do skal na pobřeží Ligurského moře jsou neopakovatelným zážitkem. Jedná se vcelku o lehce zvládnutelné procházky když budou rozděleny do více dní, které budou proloženy koupáním. 
Dalším zážitkem je jistě i návštěva a prohlídka poloostrova Portofino, kterou lze absolvovat i lodí. Zde je velmi zajímavá a krásná villa Durazzo s kouzelnou zahradou. I atmosféra přístavního městečka Santa Margherita je pozoruhodný zážitek.

          

... více

ZA GOLFEM, MOŘEM A SLUNCEM DO ITALSKÉ PUGLIE

NĚCO MÁLO O JIŽNÍM CÍPU ITÁLIE - PUGLIA
Tato část sluncem vybělené krajiny, mořské scenérie, stříbrných olivových hájů, měst na vrcholcích kopců, lidové hudby taranta a letních karnevalů je nezapomenutelná. Dále pak jedinečná oblast homolovitých městeček Trulli, nejdelší přírodní labyrint Itálie včetně Bílé jeskyně, fascinující Materu, středověké Bari i Saletinský poloostrov s příchutí řecké minulosti. Vítejte v jedinečné Apulii, vítejte v zemi zážitků!

Puglia je součástí jihovýchodního cípu Itálie, který se nachází v samém podpatku „italské boty“. Díky rovinatému terénu je jedním z nejúrodnějších regionů v jižní Itálie s rozlohou 19 366 km2 a přibližně 4. miliony obyvatel. Táhne se podél pobřeží Jaderského moře a Jónského moře. Její jižní část se rozkládá na poloostrově Salento. Velmi příznivé klima a rovinatý terén napomáhají zemědělství a olivovým hájům. Právě proto Puglia získala prvenství v 
produkci oliv a olivového oleje.
Do historie výrazně zasáhli Řekové, kteří od 8. století př. n. l. zakládali dnešní města, ale také Turci a Arabové díky svým nájezdům.

Hlavním městem regionu je Bari se středověkým centrem na poloostrově vybíhajícím do Jadeského moře. Brindisi a Taranto nejsou jen velkými přístavními a průmyslovými městy, najdeme v nich také historická jádra s množstvím významných staveb. Umělecky významné Lecce, uprostřed poloostrova Salento je nutno zmínit samostatně díky mnohým stavbám v barokním slohu. Další ikonou regionu je městečko Alberobello s typickými kruhovými domky Trulli. Architekturu apulských měst charakterizují kamenné domy natřené bílou barvou. Typickou ukázkou je město Ostuni.

Ve střední části se nachází trojúhelník měst Andria - Barletta - Trani, nedaleko odsud do krajiny Apulie shlíží mohutný osmiúhelníkový hrad Castel del Monte a na severu regionu pak turisty velmi oblíbený poloostrov Gargano s hezkými menšími plážemi. K Apulii neodmyslitelně též patří Tremitské ostrovy s malým opatstvím. Nejjižnějším místem regionu a  poloostrova Salento je mys Santa Maria di Leuca, kde se setkává Jaderské a Jónské moře.
I když nejvyšší hory Puglie šplhají přes 1000 metrů, je místní krajina především krajem mírně zvlněných pahorků. Apulie je hlavně zemědělským krajem, kdy na svazích hor se pěstuje pšenice, tabák, bavlna, zelenina a jižní ovoce. Velice časté jsou také vinice a mandlové a olivové háje. 
Oblast stále patří mezi nejchudší regiony Itálie, avšak je velmi krásná, co do přírodních a historických hodnot. Podnebí je v létě horké a suché, prší zejména v zimních měsících.
V Apulii se samozřejmě nabízí nepřeberné množství golfových clubů se svymi perfektně upravenými hřišti. Celý dojem jistě umocní harmonie spojení hry a dovolené.
Překrásné moře, bělostné pláže, panoramatické výhledy na okolí a krásné zážitky z hraní golfu. To je naprostý relax, to je italská Puglia!

         

PRO VAŠI DOVOLENOU SPOJENOU S GOLFEM JSME VYBRALI 4* HOTEL v ZÁŘÍ
Jedná se o přímořské venkovské hospodářství 4* kvality u golfových hřišť, rozprostírající se mezi olivovníky a rozlehlou středomořskou vegetací typickou pro tuto oblast. Velkým bonusem je jeho nádherný výhled na Jaderské moře, vzdálené pouhých 5 minut jízdy. Z praktického hlediska zaujímá velmi výhodnou pozici i co dosažitelnosti z dálnice. 
Relaxační krásná usedlost nabízí klimatizované pokoje, venkovní bazén, střešní zahradu s panoramatickým výhledem, parkování zdarma a bezplatné WiFi v celém areálu.
Stylové pokoje  jsou vybavené 32 palcovou LCD TV se satelitními kanály, minibarem, dlážděnými podlahami a koupelnou s fénem a kvalitními kosmetickými doplňky. Některé mají balkon nebo výhled na moře. Snídaně se nabízí formou bufetu ( sladké a slané potraviny, koláče, maso, sýry a ovoce ). V restauraci se podávají pokrmy místní i mezinárodní kuchyně alla carte.
Usedlosti nechybí ani vodní plocha v nádherně udržovaných zahradách. Jedná se rybník členěný do malých říček, s kaskádovitými překážkami a vytváří tak velmi příjemné klima. Hotelový bazén je řešen obdobně, s různými výškovými kaskádovitými stupni a je klienty velmi oceňován. 
Pro hosty, kteří budou využívat golofových hřišť je k dispozici i půjčovna veškerého vybavení. Golfové hřiště se rozprostítá na třech km v okolí a nabízí 5 odpalových krytých stanovišť a velmi malebný terén.
Přímo v místě jsou též pořádány vinné degustace, k doptání přímo na recepci. V nabídce jsou hlavně vína regionální, ale i ostatní vína Itálie. Odborný výklad zajistí hotelový sommelier. 

PŘ. CENA UBYTOVÁNÍ ve DVOJLŮŽKOVÉM POKOJI na TÝDEN
€ 980,00 / 7 nocí se snídaní / 2 osoby
€ 1,50 / denní pobytová taxa / osoba
€ 40,00 / denně / osoba / možnost dokoupení polopenze / cena neobsahuje nápoje
€ 60,00 / denně / osoba / možnost dokoupení plné penze / cena neobsahuje nápoje

CENA POKOJE ZAHRNUJE
snídani v hotelové restauraci, volné využítí venkovních bazénů a zahrad s relaxačními centry, recepční služby, parkovací místo, zvýhodněné podmínky vstupu na golfové hřiště
HOTEL NENÍ REZERVOVÁN NA PŘESNÝ TERMÍN, CENY JSOU POUZE UVEDENÉ ZA MĚSÍC ZÁŘÍ 2016. V PŘÍPADĚ ZÁJMU S KONKRÉTNÍM POŽADAVKEM NÁS PROSÍM KONTAKTUJTE. 

V CK SOLEMIO PRO VÁS DÁLE RÁDI ZAŘÍDÍME: 

transfery a ubytování - zpáteční letenky a pronájem automobilu - přesný Tee Time na hřištích - doprovodný program pro rodinné příslušníky - výlety s průvodcem do nejzajímavějších míst - romantické večeře nebo jiná přání na míru   

    
... více

SARDINIE, PERLA STŘEDOMOŘÍ, POJEĎTE S NÁMI!

PLÁNUJETE DOVOLENOU U MOŘE? MY JEDEME NA SARDINII! 
 
Poznejte krásy tohoto středomořského ostova ve všech jeho podobách. První zastavení bude u východního pobřeží, na plážích Cala Mariolu, Cala Biriola, Cala Sisine, Cala Luna a Cala Gonone. Všechny uchvátí svou nezapomenutelnou krásou... 
Kromě bělostného písku či oblázků omývaných průzračnou vodou, majestátních útesů a tajemných jeskyní jim na jedinečnosti přidává i skutečnost, že na většinu z nich se lze dostat pouze po svých, nebo po vodě.
Jedna z nich - Cala Luna je pro mnohé nejlepší pláží na Sardinii. Nachází se 7 km jižně od Cala Gonone na východním pobřeží Sardinie.
Na pláž doporučujeme vyrazit pěšky, cestou z města se pokocháte pohledy na citrusovníky a pomerančovníky, kterých je na Sardinii plno na každém kroku. Tuto scenérii si vychutnáte ve slunečních paprscích zvláště na časném jaře, kdy u nás ještě není moc teplo. Místo je tvořeno nádherným 700 metrů dlouhým půlměsícem z bílého písku a sem tam sypaného malými růžovými oblázky, omývaných tyrkysově čirou vodou. K vybavení patří plážové bary, v blízkosti se nachází také ubytování a vybavení pro vodní sporty jako jsou kajaky, šnorchl, nebo vodní lyže.
Jemný písek na pláži je bílý jako sníh, bez velkých kamenů a oblázků. Výhodou je, že sem nejezdí ani příliš lidí díky maličko komplikopvanějšímu přístupu :-). Nicméně, kdo se nenechá odradit trochou námahy, bude 100x odměněn krásou tohoto místa.
Nezapomenutelný je hlavně pohled na skalní stěny a převisy s plážovými jeskyněmi. U pláže se jich nachází hned několik, které čekají na vaše průzkumy. Do některých se však dostanete pouze lodí. Na skalách nad jeskyněmi vede řada lezeckých cest a milovníci horolezení si zde určitě přijdou na své. Stejné možnosti se nabízejí ovšem na mnoha místech po celé Sardinii. 


                

GOLF, NEKONEČNÉ MODRÉ PLOCHY, HISTORICKÉ PAMÁTKY A KULINÁŘSKÁ KUCHYNĚ SARDINIE

Dalším místem je bezesporu Costa Smeralda - Smaragdové pobřeží. Jedná se o oblast mezi hvězdami navštěvovaným městem Porto Cervo a neméně známým Porto Rotondo. Je jednou z nejvyhledávanějších oblastí na Sardínii. Pláže jsou tu různorodé, ale všechny s bělostným pískem, zaoblenými skalisky a průzračnou vodou. Je ideální pro vyznavače jachtingu, rybaření, potápění a lovce celebrit smaragdového pobřeží. Toto pobřeží na severní části ostrova někteří přirovnávají k plážím v Karibiku.
Voda tu má barvu, kterou jinde v Evropě nenajdete, navíc je až neuvěřitelně čistá. V horkém létě, které je pro Sardinii typické, je prohřátá tak akorát, aby osvěžila, ale zároveň vám z její teploty netrnuly zuby. A kdyby se vám do moře přeci jen nechtělo, zkuste si zaplavat v největším bazénu Evropy.
Toto místo se nachází v Porto Cervo, kde platí, že ubytovat se zde znamená mít pořádně plnou peněženku. Stojí tu druhý, čtvrtý a šestý nejdražší hotel planety a londýnský obchodní dům The Harrods tady otevřel svou první a zatím jedinou pobočku, ve které se nachází i zmiňovaný hotel s největším hotelovým bazénem v Evropě. Vodní plocha, do které hosté mohou vstoupit přímo z pokojů, má rozlohu 8500 metrů čtverečních. Bazény jsou navíc v několika úrovních a voda tak kaskádovitě padá níž a níž. Člověku se občas snad ani nechce na privátní pláž, která je také součástí areálu. Inu, ne nadarmo je Smaragdové pobřeží jedním z nejluxusnějších míst pro dovolenou.
       

Krom různorodého vodního vyžití, vč. poznávání bohatého podmořského světa vás jistě nadchnou i přímé komfortní lety z Prahy,
ubytování na pobřeží v rezidenčních komplexech či soukromých villách, nebo golfová hřiště s luxusními cluby. Fascinující místo na golf se nachází na  pobřeží Costa Smeraldy, kde některé jamky mají výhled na moře. Pro klienty je dále k dispozici krásná klubovna s terasou, bazénem a výhledem na hřiště vyhlášené jako jedno z nejkrásnějších na světě s vysokou obtížností, vyžadující přesnou hru. 

Neopomenutelné jsou jistě též historicky cenné památky. Za návštěvu rozhodně stojí největší a hlavní město Sardinie Cagliari. Ve vedení města se od středověku vystřídalo několik národů, například Římané, Féničané či Aragonci a právě proto lze po celém městě najít spoust různorodých památek. K vidění je třeba typický římský amfiteátr, který pojme až dvacet tisíc lidí či pětihektarová botanická zahrada, která se nachází nedaleko od něj. Ujít si v Cagliari rozhodně nenechte ani návštěvu kostela San Saturno z pátého století nebo galerii moderního italského umění. 

            
Rozhodně nevynechejte ani krásné město Alghero, která vás upoutá především svým historickým centrem s řadou středověkých památek. Turisticky nejvíce navštěvovaný je třeba gotický chrám Duomo di Santa Maria či či kostel San Francesco. Město navíc chrání středověké opevnění s přístavní věží Bastione.
Sardinie nabízí i úchvatný výhled do více než tři tisíce let staré historie, po celém ostrově jsou totiž rozmístěny Nuraghy. Těchto staveb, které mají kuželovitý tvar a drží pohromadě bez jakéhokoliv pojiva, je po Sardinii rozmístěno na sedm tisíc a jejich dřívější funkce je stále dosud neobjasněna. Nuraghy naleznete po celé Sardinii jak v komplexech, které byly obývány desetitisíci lidmi, tak i samostatně stojící, které sloužily jako strážní věže.

V neposlední řadě pak sardinská kuchyně. Je rafinovaná a jednoduchá zároveň, své rozmanitosti odhaluje pouze těm, kteří mají touhu ponořit se do světa bez času. Po celé Sardinii, od severu k jihu, nenajdete rychlé občerstvení. Sardové si totiž potrpí na kvalitním a dlouhém "jídelním obřadu " a celodenním popíjením vína. Tímto stravováním nám dlouhověcí Sardové odhalují své tajemství. I výzkumy potvrdily, že prostá jídla ze Sardinie na bázi ovčího sýra a jehněčího masa pravidelně doprovází vynikající červené víno. Všechny tyto poklady a základy dobré a zdravé kuchyně vás zde budou potkávat na každém kroku. .
 
                                   


 
 
... více

ITÁLIE VONÍ VÍNEM, VĚŘÍTE?

Itálie je pokaždé jiná, nicméně krásná je za všech okolností...

Dnes Vám představíme další místo, které si jistě zaslouží Vaši pozornost.
 
Středověká usedlost ve vinařství poblíž Sieny, nad údolím Val D´Orcia.
Místo pocházející z 15. století je celé nově zrekonstruované. Nachází se na vršku s výhledem na vrchovinu Crete Senesi a na údolí Val D´Orcia. Jedná se o historické místo uprostřed vinic a olivovníků, kde rodina majitelů dlouhodobě pěstuje víno a vyrábí světoznámé Brunello di Montalcino. Kromě toho vyrábí i extra panenský olivový olej a pěstuje obilí.

Zde zažijte nefalšovanou vinařskou atmosféru, jelikož paní majitelka, zároveň též víceprezidentka asociace Donne del Vino dokázala zrealizovat i zdánlivě nemožné. S velkým úspěchem založila první vinice v Itálii - pouze se ženským personálem. Stala se tak významnou osobností italského vinařství a její lahodné BRUNELLO DI MONTALCINO je celosvětově hodnoceno nejvyššími oceněními.   
    

Z místa je nedaleko do městečka Montalcino, kde můžete ochutnávat Brunella od různých výrobců a také do městečka Montepulciano, se svým skvělým vínem Vino Nobile di Montepulciano. V okolí se vyrábí úžasné olivové oleje a také známé sýry Pecorino. Velká část usedlosti je nabízena ke strávení pohodové a relaxační dovolené. Je členěna na apartmány a hostům jsou jsou též k dispozici 2. samostatné vily pro 10 a 14  osob s privátním bazénem a jacuzzi. V místě jsou ještě další 2. bazény, volně přístupné pro všechny hosty, od kterých dohlédnete až k bájné Sieně. Hýčkat se můžete ve wellness centru, s možností výběru z různých masáží a zahrát si tenis na zbrusu nových tenisových kurtech. 

 
... více

DOVOLENÁ TAKŘKA JAKO Z POHÁDKY

FANO - MÍSTO, KTERÉ SI VÁS PODMANÍ... 

Pokud budeme považovat za oblast Itálie Palmovou riviéru zejména pobřeží Jaderského moře regionu Marche (plus přesah do regionu Abruzzo na jihu), můžeme napsat, že město a zároveň letovisko Fano tvoří jeho „horní“ – severní okraj (spolu s městem Pesaro). Je sice pravdou, že často je za oblast Palmové riviéry považováno pouze pobřeží mezi letovisky San Benedetto del Tronto na severu a Alba Adriatica na jihu, ovšem místní správa regionu Marche a nakonec i nabídky většiny cestovních kanceláří a agentur „rozšířili“ Palmovou riviéru Itálie na oblast celého pobřeží regionu.
Město Fano má velmi bohatou a dlouhou historii. Kdysi se jednalo o římskou kolonii na pobřeží Jadranu, město, které bylo domovem zejména rybářů a námořníků. Za své historie bylo mnohokrát obsazeno dobyvateli, úplně zničeno a zase obnoveno, za což „vděčí“ své strategicky výhodné poloze.
Vína z naší nabídky SoleMio, která pochází z oblasti Marche: 
PORTESE IGT - ROCCATIEPOLO IGT - MORESCO IGT 

                                                                                       
 
Fano se jako turistické letovisko začalo „tvářit“ až v polovině dvacáteho století. Postupně sem směřovalo stále více turistů za rekreací a na dovolenou a tento trend popularity přetrvává dodnes. Fano se sice nepyšní honosnými označeními či výčtem prvenství v oblasti Palmové riviéry, to mu ovšem neubírá na oblíbenosti u rekreantů.
Nabízí totiž ve stejné kvalitě to samé, co ostatní letoviska Palmové riviéry Itálie: nádherné písčité pláže s postupným vstupem do prohřátých vod Jaderského moře, vhodné i pro děti nebo naopak starší „plážisty“. Krásnou přírodu, která začíná řadami palem s dlouhými promenádami kolem pláží a pokračuje směrem do vnitrozemí jehličnatými háji a kvetoucími rostlinami.
Pokud jsme na začátku příspěvku hovořili o bohaté historii města Fano, musí být každému jasné, že si na své přijdou i milovníci návštěv památek. Nejznámější z nich je určitě Augustův oblouk jako památka na doby slávy říše římské i Augustovy hradby, které většinu města opevňují. A uvnitř hradeb najdete pamětihodnosti, které mapují každou historickou epochu – pevnost, palác, katedrála, klášter nebo kostely apod..
Samozřejmostí je také množství obchodů, butiků, barů, restaurací nebo diskoték, mnoho veřejným i placených sportovišť, půjčovny kol, motocyklů nebo třeba kolečkových bruslí. Zkrátka a dobře – pokud si vyberete za místo pro svoji dovolenou v Itálii – Palmové riviéře město Fano, můžete se spolehnout na fakt, že tato lokalita je pro turisty svými službami a možnostmi jako stvořena.

    
... více

NÁZOR našeho KLIENTA NA BIO VÍNA z nabídky www.italie-vino.eu

Díky velkým migrénám, kterými trpím i po požití velice malého množství běžného vína jsem si u vás před nějakou dobou objednávala na zkoušku vína bez siřičitanů. Slíbila jsem, že se určitě ozvu, jak se po nich budu cítit…

SUPER A BEZ BOLESTI!!! DĚKUJI Z CELÉHO SRDCE, že se zajímáte i o vína takovéto kvality, která si velice v této nezdravé době cením! Přeji vám vše jen to nejlepší a hlavně pokračujte :-)
S láskou Iveta, duben 2016

VÍCE TAKOVÝCH ZPRÁV, DĚKUJEMEsmile
http://www.italie-vino.eu/italska-vina/bio-a-bez-siricitanu

                    

... více

CESTA NAPŘÍČ ITÁLIÍ

Nabízíme neobvyklou nabídku 5-ti úžasných dní na cestě s přáteli, kdy projedete centrální ITÁLIÍ rychlostí ne větší než 50 km/h!
TERMÍN: 8.9. - 14.9. 2016

 
Díky tomu, že autíčkem není možné jet po dálnici budete muset volit cesty a cestičky, díky nimž uvidíte nejzapadlejší a také nejmalebnější kouty této úchvatné země.
Ubytování si buďto zajistíte sami na místech, která Vás uchvátí, např. pod širým nebem na pláži, nebo ve stanu u někoho na zahradě, nebo Vám zajistíme ubytování v místech, která budou každý den Vaše cílová. Ať už v hotelech nebo usedlostech ve vinicích, je čistě na Vás, jakou kvalitu očekáváte a požadujete.

Při cestě jste svým pánem, v Sorrentu si vyzvednete autíčka a TRADÁÁÁ, cesta je jasná, ale kudy pojedete, to je jen na Vás. Nepojede s Vámi žádný průvodce, ale ze zkušenosti víme, že pokud je parta sehraná, vždy se lépe dohodnou na veškerých podrobnostech společně. Místa, která potkáte cestou budou mnohdy nečekaná a obdivuhodná. Zastavit můžete kdy a kde chcete, dle libosti, času a zájmu. Nic není organizované, nutné je jen denně ujet stanovenou vzdálenost. Trasa je promyšlená a plánovaná s velkou rezervou a vždy se dá zvládnout úplně bez problémů i s přestávkami na odpočinek, nebo občerstvení.

Jsme si jisti, že budete po zásluze odměněni kouzlem mnoha míst, které potkáte cestou. Zažijete adrenalinovou jízdu na odlehlé pláži, ve vinicích a olivových hájích, po polních cestičkách i hlavních tepnách a uličkách městeček.

PROGRAM – TRASA ( zhruba 1000 km napříč kouzelnou Itálií po vlastní ose )
1.
den ( 8.9. ) let Praha - Řím, vlakem přesun do Neapole ( cca 1 hod, 45 min. ), lodí z Neapole do Sorrenta ( cca 1 hod, 30 min ), nocleh
2. den ( 9.9. ) vyzvednutí autíček a start Sorrento - Sabaudia ( cca 200 km ), nocleh
3. den ( 10.9. ) start v Sabaudia - Tarquinia ( cca 230 km ), nocleh
4. den ( 11.9. ) start z Tarquinia - Viareggio ( cca 260 km ), nocleh
5. den ( 12.9. ) start z Viareggio - Parma ( cca 170 km ), nocleh
6. den ( 13.9. ) start z Parma - Milano ( cca 130 km ), odevzdání autíček, prohlídka města, nocleh
7. den ( 14.9. ) odlet Milano – Praha

CENA AUTÍČKA: 500 EUR / max. pro 3 osoby
CENA NEZAHRNUJE: tankování, noclehy, stravu, pojištění, letenku, vlak a loď
CENA zpáteční LETENKY k 15.5. 2016:  4 154,-Kč / os / vč. zavazadla ( letecké společnosti si vyhrazují právo na změnu ceny letenky a obsazenost )     

                     

 

... více

MILUJETE ITÁLII stejně JAKO MY?

Její starobylá městečka s uličkami tak maličkými a okolím tak malebným až se tají dech? Tu pestrost, klid a zároveň bláznivý italský temperament? ANO?

PAK SE UBYTUJTE ve vile z 18. století uprostřed zahrad a kochejte se pohledem na SAN GIMIGNANO. Tam vás zcela neomylně dovedou úzké malebné cestičky ve vinicích a za několik málo minut stanete u středověké brány Porta San Giovanni. Z mnoha místních restauraci si vyberte tu, která podává typickou toskánskou kuchyni a lahodná vína této oblasti. Vždyť přece slavná vinařská oblast CHIANTI je vzdálená jen 20 km a další historická místa s kulturními památkami jako Florencie, Siena, Volterra jsou odsud nedaleko…JEŠTĚ VÁHÁTE?
Zde prožijete dovolenou, jak se patří, pojeďte s námi!
 
Provedeme Vás...
Vaše SoleMio wine & travel s.r.o.       


... více

JARNÍ A VELIKONOČNÍ SICÍLIE

ZVAŽUJETE JARNÍ DOVOLENOU NA SICÍLII?
CHCETE SI ZKRÁTIT ZIMU V PŘÍJEMNÉM KLIMATU a PROŽÍT VELIKONOCE JINAK?


VYCESTUJTE S NÁMI A OSLAVTE ZÁROVEŇ VELIKONOČNÍ SVÁTKY DLE JEJICH TRADIC. KOCHEJTE SE JARNÍMI KVĚTY a SLUNEČNÍMI PAPRSKY, PROCHÁZEJTE SE a ČERPEJTE BLAHODÁRNOU ENERGII V KOUZELNÉM PROSTŘEDÍ STŘEDOMOŘÍ.

Provedeme Vás VELIKONOČNÍMI OSLAVAMI v ENNĚ, TRAPANI nebo městečku PIETRAPERZIA. Projdeme se po stezkách v okolí CHIENA DELL´ASINO na ETNĚ, vychutnáme si výhled na SORTINO s ETNOU z PANTALIKY a vzdáme hold hradu EURIALO v SYRAKUSÁCH...
Buďte s námi u toho!

... více

SKVĚLÁ ZIMA V PASSO del TONALE 2015

Za letošní zvláštní zimy se opět ukázaly výhody zimního střediska Passo del Tonale. Udělali jsme si v těchto dnech okružní cestu po zimních střediscích severní Itálie – Trentino/Alto Adige. A nakonec jsme s radostí skončili v Passo del Tonale. Jednou ze zajímavostí je, že městečkem vede hranice mezi kraji Trentino a Lombardia, takže se tady cítíme skutečně jako v Itálii. Ne jako třeba na Kronplatzu, který je sice zeměpisně v Itálii, ale jinak je vše rakouské. Němčina, jídlo, oblečení, vše. Ovšem nejvíce zajímavé pro nás bylo, že i když v ostatních střediscích, která jsme navštívili (jako byl Kronplatz, Val di Fiemme, Val di Fassa, Madonna di Campiglio) pršelo, nedalo se ani pořádně vyjít ven a sníh kvapem mizel, v Passo del Tonale sněží.

Rozhodně doporučujeme jako záruku spokojenosti s podmínkami pro zimní dovolenou v Itálii.
Provedeme Vás...
Vaše SoleMio wine & travel s.r.o.   

... více

Tak tady máme znovu sezonu lanýžů.

Itálie je i v tomto směru zemí zaslíbenou. Lanýže se vyskytují na mnoha místech Itálie celkem běžně. Třeba v Toskánsku si můžete objednat pokrm na bázi nebo s říchutí lanýžů takřka v každé restauraci, od těch nejvyhlášenějších po ty nejmenší. 


... více

Svátek rýže

Taky máte tak rádi rizoto, tedy spíše risotto? Co takhle typické milánské – šafránové. Nebo to s hříbky anebo ještě lépe s liškami. Co s cuketou? Nebo s plody moře? Prostě, variací je nepočítaně. Jestli chcete spojit potěšení.

... více

TERMÁLNÍ LÁZNĚ, TERME DI SATURNIA - podzim 2014

Čeká nás podzim a s ním i pošmourné počasí. Tak proč od toho všeho neujet pořádně se zahřát do překrásných italských termálních lázní Terme di Saturnia. 
Díky špičkovým službám v hotelu Spa & Golf Resort se budete cítit jako hvězda. Tento resort se nachází 5 km od středověké vesnice Saturnia a nabízí 18jamkové golfové hřiště a elegantní termální lázně z travertinu s římskými koupelemi a přírodnímí bazény. Hotel nabízí luxusní pokoje s klimatizací, satelitní LCD TV a sadou s županem a přezůvkami.
V parku s termálním bazénem se nachází elegantní Juice Bar, kde si můžete vychutnat osvěžující koktejly. V této části se někdy konají výstavy současného umění. Terme di Saturnia má wellness centrum, kde jsou k dispozici procedury, masáže, vířivka, turecká lázeň a sauna. Můžete také relaxovat na lehátkách ve svěžích zahradách.
Tato nemovitost se nachází 50 minut jízdy od jezera Bolsena a pláží v Monte Argentario. Příjemný personál nepřetržitě otevřené recepce vám ochotně poskytne turistické informace.

PRO VÍCE INFORMACÍ A REZERVACI NÁS PROSÍM KONTAKTUJTE ZDE

                ... více

Festival ve Veroně

CELÁ ARÉNA ZÁŘÍ, CELÁ ARÉNA ZPÍVÁ, KDO ZAŽIL, NEZAPOMENE!

Již za několik dní začíná letní operní festival ve Veroně pod otevřeným nebem, v antickém amfiteátru Aréna. Tam, kde se dříve proháněli gladiátoři a divá zvěř sváděla zápasy, dnes zní světové árie. Letošní letní festival již slaví svou 103. reprízu, kdy Veronou zní operní árie. 


            ... více

Agnello cace e ova (jehněčí se sýrem a vejci)

HLEDÁTE VELIKONOČNÍ ITALSKOU SPECIALITU? MILUJETE SKOPOVÉ? S CHUTÍ DO TOHO...

Jedná se o typický velikonoční pokrm z oblasti Abruzzo a Molise. Tuto oblast najdete na mapě, když si najdete Řím, uprostřed poloostrova, a pojedete od něj na východní pobřeží.


V pokrmu se snoubí několik ingrediencí oslavujících příchod jara. Samotné jehněčí, sýr a vejce.

Potřebujeme: 
1 kg jehněčího masa, nakrájeného na kousky, 50 g sýra Pecorino abbruzzese (v českých podmínkách Pecorino se zemitou vůní a mírně kořeněnou chutí) – sezona výroby tohoto Pecorina začíná právě v období velikonoc, 2 žloutky, hladká mouka na poprášení kostek masa, 100 g prosciutto crudo, v jednom plátku, 1 cibule, 10 g sádla, muškátový ořech, 2 dl masového vývaru, ½ citronu, sůl, pepř, suché bílé víno, skrojky citronu na ozdobu. 


             
... více

DÝŇOVÉ LATTE ČI CAPPUCCINO? ANO, JE VÝBORNÉ!

Modena je historické město v regionu Emilia-Romagna. Je také místem zrodu a výroby slavného Aceto balsamico di Modena.
Aceto balsamico je součástí mnoha pokrmů.
A protože je pořád ještě zima, přinášíme recept na tzv. dýňové cappuccino (cappuccino di zucca).Na 4 porce potřebujeme:

400 g dýně - 1 pórek - 200 g brambor - 2 větvičky rozmarýnu - 250 g smetany 33% - 500 ml zeleninového vývaru - 160 sýra cottage
- Aceto balsamico - Olivový extra vergine olej - Sůl - Pepř

Postup:
Dýni rozpulte, zbavte semínek a oloupejte (můžete použít i dýni hokkaido – tu pak nemusíte loupat). Nakrájejte ji na kostičky. Na ty pokrájejte i loupané brambory. V pánvi na olivovém oleji orestujte nasekaný pórek, přidejte dýni i brambory a nechte vše chvilku restovat. Pak zalijte horkým zeleninovým vývarem, vsypte nasekaný rozmarýn a vařte do změknutí brambor a dýně. Mezitím vyšlehejte smetanu a smíchejte ji s cottage sýrem. Polévku rozmixujte do hladkého krému a dochuťte solí a pepřem. Nalijte do talířů, ozdobte vyšlehanou sýrovou šlehačku a zakápněte balsamikovým olejem.

BUON APPETITO :-)

... více

VELIKONOCE V ITÁLII aneb jehněčí a karneval

Velikonoční tradice se v Itálii váží hlavně na jídlo. Za největší lahůdku je považováno pečené jehněčí žebírko. Velikonočním pokrmem jsou také preclíky. Zkroucený tvar má představovat založené ruce při ...modlitbě. O Italech se také říká, že to byli právě oni, kdo vynalezl čokoládová velikonoční vajíčka.

Již na začátku ledna začíná karneval, který se táhne až do Popeleční středy. Jeho součástí jsou pestré průvody, maškarády, tance, hudba a další radovánky. Nejveselejší slavnosti ale probíhají během posledních tří dnů, zvláště pak na masopustní úterý, kdy se jí palačinky.

Důležitou součástí karnevalu je nošení masek. Lidé mají různé druhy masek, např. malé černé masky představující duchy a čarodějnice. Ovšem jedním z největších lákadel je
tzv. smrt karnevalu. Například v Benátkách je slaměné tělo "Krále karnevalu" naplněno výbušnými žabkami a o půlnoci je spáleno na Piazza San Marco. 
Symbolem karnevalu je „obtloustlý muž“, což má symbolizovat hody, které se v tomto období konají.

Naproti tomu Quaresima, neboli půst, je reprezentována jako stará hubená žena. Děti často dostávají postavičku staré ženy, která má sedm noh, což představuje sedm týdnů půstu. V polovině půstu děti tuto postavičku rozpůlí, jednu polovinu zahodí a druhou půlku si nechají do konce půstu.

Karneval                            

... více

VELIKONOVE V ITÁLII A TRADIČNÍ HOLUBICE, COLOMBA + recept

Na italských stolech neuvidíte beránka ani zajíčka, za to holubici stoprocentně. Jde o buchtu, která má v současné době mnoho různých příchutí, dostanete ji kolem Velikonoc koupit v každém... obchůdku a bývá rozličně velká. Jenže do Itálie je to přece jen nějaký ten kilometřík navíc, takže si můžete zkusit velikonoční holubici upéct i doma. A jestli nemáte formu na holubici, zkuste třeba tu naši klasickou beránkovou.Budete potřebovat: 
500 g hladké mouky - 150 g cukru moučka - 25 g droždí - 150 g másla - 1 sklenice mléka - 4 vejce - 2 žloutky - 100 g kandované pomerančové kůry - 50 g krystalového cukru - 100 g mandlí - Špetka soli

Postup:
Začněte kváskem, který vyrobíte z 250 g mouky, droždí a trochy teplého mléka. Po vykynutí přidejte celá vejce a jeden žloutek, přisypte zbytek mouky, moučkový cukr, máslo, pomerančovou kůru a přidejte mléko se špetkou soli. Těsto vypracujte a nechejte vykynout. Už v tomto okamžiku by mělo kynout přiklopené formou.
Než těsto vykyne, spařte mandle horkou vodou, oloupejte je a nakrájejte na plátky. Před pečením potřete těsto žloutkem, posypte plátky mandlí a pocukrujte krystalovým cukrem. Colomba se peče v předehřáté troubě nejdříve zprudka, později mírně. Místo kandovaného ovoce a mandlí můžete zkusit třeba čokoládu nebo oříšky a buchta zase dostane jinou příchuť. ... více

LYŽAŘSKÁ SEZONA V ITÁLII ZAČÍNÁ BRZY A KONČÍ CO NEJDÁLE

V Itálii teď vrcholí lyžařská sezona. Přestože se lyžovat dá třeba i v Itálii jižní, za což může vysoký pás hor, který se táhne napříč celým poloostrovem od severu k jihu, tak nejkrásnější sjezdovky jsou na severu Itálie.
A kde je najít? V několika údolích, v kterých vedou i cesty k vysněným svahům. Třeba Vad di Fiemme, místo konání známých lyžařských závodů, Val di Fassa, Val Gardena nebo v našem nejmilejším údolí, Val di Sol. Jeho jméno upomíná na slunce a je pro to i důvod. Slunce tady svítí s malými přestávkami skoro pořád. Samozřejmě...
Jedna z nejkrásnějších černých sjezdovek v Itálii se nachází právě ve Val di Sole, v nejvyšším bodě, u střediska Passo del Tonale. Je to vlastně malé městečko na místě průsmyku. A sjezdovka se jmenuje Paradiso. Skvělé jméno a skvělý zážitek. V Passo del Tonale je zaručené lyžování. Nad touto černou sjezdovkou jsou ještě výš umístěné další sjezdovky na ledovci Presena. A tady se dá lyžovat celoročně.
Komplex sjezdovek a lanovek v Passo del Tonale je nyní ještě spojen se sousedním komplexem Ponte di Legno. A najdete tady sjezdovky obrácené na všechny světové strany, což je ideální třeba při silnějším sluníčku. Dopoledne si užíváte jižní svahy a sluníčko, odpoledne přejedete na severní, kde zůstává pevný sníh a upravené sjezdovky. Samozřejmostí je i spousta horských chat, původních i moderních, s širokou nabídkou občerstvení.

Ledovec    

... více

ROMANTIKA NA SV. VALENTÝNA

Nejsymboličtějším místem, kde strávit ve dvou svátek zamilovaných, je Verona. Město nesmrtelné milenecké dvojice Romea a Julie. Legendární balkón, ze kterého prý shlížela Julie na Romea, se nachází v centru Verony. Na jednu stranu dojdete během několika minut na Piazza Bra s antickým amfiteátrem Arenou. Na druhou stranu třeba na Piazza d´Erbe. A Verona je samozřejmě místem nejen mnoha dalších historických a uměleckých památek, ale i obchodů s italskou módou nebo vynikajících restaurací, trattorií a barů.
Poblíž Verony se nachází jedno městečko, které máme moc rádi. Je to Vicenza. Malé městečko, plné romantických zákoutí, zdobných parků a nádherných památek. Třeba jedinečné divadlo Teatro Olimpico.
Dalším romantickým místem, kam zamířit na oslavu sv. Valentýna, je Řím. Doporučujeme ubytovat se na Piazza di Trevi s výhledem na nádhernou Fontánu di Trevi. A strávit prodloužený víkend v blízkosti Piazza Navona, Piazza del Popolo nebo památek na staré Římany na Forum Romanum.
Nebo se vydejte na prodloužený valentinský víkend do některého z romantických italských hradů. Z těch dobře dostupných třeba Castello di Piacenza, kde vás kromě ubytování na hradě čeká i výběr z menu ve dvou restauracích.
Nebo Castello di Pavia – nepříliš daleko od Milano. V rámci nabídky romantického víkendu si užijete kromě ubytování na hradě s bohatou snídaní i gastronomický zážitek v podobě večeře při svíčkách. A během dne můžete v ceně využít i krytý vyhřívaný bazén.
Jako poslední z mnoha dalších možností po celé Itálii uvádíme Castello di Treviso, kde je v rámci nabídky romantického víkendu, jehož součástí je kromě ubytování na hradě i oběd a také večeře při svíčkách. Na hradě nově zřídili i relaxační centrum s bazénem a saunou.

Clip     

... více

PLÁCIDO DOMINGO A LETNÍ PŘEDSTAVENÍ V ARÉNĚ VE VERONĚ 2013

Na naší cestě do Itálie jsme zjistili, čím nyní žije nádherné město na severu Itálie, Verona. Připravuje se na letní divadelní sezonu 2013 ve svém antickém amfiteátru, v Aréně. Letos totiž staví 100 let, po kterých se každé léto, v období od června do začátku září, konají právě v prostorách Arény různá divadelní představení pod otevřeným nebem.
Je to nezapomenutelný zážitek, zasednout v půl desáté večer na kameny amfiteátru, na kterých seděli lidé už před dvěma tisíci let a stejně jako my se těšili na představení. I když, pravda, ta jejich představení bývala občas zuřivější a krvavější. My se můžeme těšit na divadelní představení, často operní, ovšem s velkolepou výpravou a skvělými výkony.
Na počest 100.výročí je připravena celá řada představení, z nichž většina se letos ponese na notách z pera Giuseppe Verdiho. Zážitek umocní i nejuznávanější umělci, můžete si tak vychutnat například zpěv Plácida Dominga, třeba 4.7. nebo 18.8.2013 ve světoznámé opeře Nabucco. Nebo jeho gala představení s úryvky z děl Richarda Wagnera a Giuseppe Verdiho.
V rámci letního festivalu můžete shlédnout kromě již zmíněné opery Nabucco i další opery, například Aida, Rigoletto, Romeo a Julie, La Traviata a další.
     plamego               

... více

KARNEVAL V BENÁTKÁCH 2013

Přestože je na severu Itálie v plném proudu lyžařská sezona a sjezdovky jsou plné lyžařů, o kousek níž, ale jenom o kousek, vrcholí v Benátkách (Venezia) přípravy na tradiční karneval. Letos se koná v období 26.ledna – 12.února 2013. Každý den v tomto období se koná množství větších či menších akcí, některé soukromé, ale většina z nich je dostupných, odehrávajících se na veřejnosti.
Samozřejmě jedním z nejfrekventovanějších míst, kde se odehrávají pompézní akce, je Piazza San Marco (náměstí svatého Marka) přiléhající k laguně. Mnoho z akcí je volně přístupných, ale nezapomeňte si včas zamluvit lístky třeba na Dóžecí ples v maskách anebo Výlet po stopách Giacoma Casanovy – zkuste třeba oficiální stránky www.carnevale.venezia.it – a tam klikněte na Programme. Nebo www.venice-carnival-italy.com , o dost přehlednější stránky s možností vyhledání jednotlivých akcí.
Co mnozí ovšem nevědí je to, že karneval si můžeme užít nejen v Benátkách, i když tam má samozřejmě svou tajemnou atmosféru. Je mnoho dalších karnevalů po celé Itálii, jejich původ je až v starověkých Saturnáliích. A název se zřejmě odvozuje od hlavního znaku – masek. Ty dříve zpodobňovaly především zvířata a název pro maso je a bylo „carne“. Nejstarší dochovaný záznam o karnevalu podobném tomu současnému je dochovaný v historickém městečku na břehu Jaderského moře jménem Fano z roku 1347. A od roku 1450 zde mají zakotveno v městských análech, že je nezbytné každý rok oslavit karneval. Karneval se tam tedy jako po staletí odehrává i letos, ve dnech 27.1., 3.2. a 10.2.2013.

karneval

... více

NÁŠ TEST A KONTROLA NEJHEZČÍCH SJEZDOVEK V ITÁLII, listopad 2015

Navštívili jsme střediska v údolích Val di Fiemme a navazující Val di Fassa s lyžařskými areály Latemar a Alpe di Cermis.
A máme dobré zprávy! Výborné podmínky panují všude a všude se už lyžuje. Tam, kde by nebyl dostatek sněhu přírodního, usilovně pracují sněžná děla a zásobují sjezdovky i sněhem umělým. K tomu půl dne sněží a půl dne svítí sluníčko. Na začátek sezony dost dobré. Doporučujeme.
A kdo by chtěl zažít i trochu předvánoční romantiky po návratu ze sjezdovky, tomu doporučujeme ubytovat se ve středisku Vigo di Fassa. Její obyvatelé milují jesličky. Ve městečku jich najdete asi 30, každé jiné a originální. Jejich přípravě, postavení a osvícení se věnují jak jednotlivci, tak i celé „zájmové“ skupiny. Procházka po zasněženém osvíceném náměstíčku a přilehlých uličkách se svou výzdobou a jesličkami ve vás spolehlivě tu vánoční náladu probudí. U nás se to rozhodně podařilo.
A ubytovat se můžete buď hned u sjezdovky, anebo vás ze všech hotelů a hotýlků dopraví vlastní dopravou až před lanovku. Dolů pak už sjedete sami.

            hory              

... více

NEJKRÁSNĚJŠÍ SJEZDOVKY V SEVERNÍ ITÁLII.

Severní Itálie, oblast Trentino, je ideální pro zimní dovolenou. Na rozdíl od jiných oblastí zimní turistiky může totiž zaručit největší počet slunečních dní a tedy maximální využití všech dní dovolené. Je ideálním místem pro zimní dovolenou jak pro dvojice, tak pro rodiny a skupiny přátel.

trentino

... více

NÁKUPY V ITALSKÝCH OUTLETECH

Pokud si vánoční náladu užijete nejlépe při nákupech, třeba vyhlášené italské módy, spojte příjemné s užitečným. Vydejte se do Milána nebo Verony a odtud zajeďte do outletu Franciacorta Outlet Village. Tady mají otevřeno v pondělí od 14.30 do 20 hod, od úterý do neděle od 10.00 do 20.00. V prosinci jsou otevírací doby prodloužené.
Anebo naopak zaleťte do Florencie, a po toulání se po historických uličkách, po mostě zlatníků (Ponte vecchio) i po vyhlášených ulicích módy ve Florencii se nechte zavést do nedalekého outletu l’Outlet Village di Barberino. A návštěvu spojte s ochutnáváním místního Chianti.
Další možností je nebát se záplav a zaletět do Benátek. Z letiště se nechte po laguně převést do hotelu. Po výletu na gondole, což je v tomto období pohyb po Benátkách nejjistější, se vydejte do dalšího z módních outletů, a to do Designer Outlet Village v Noventa di Piave.

outlet

... více

UŽIJTE SI PŘEDVÁNOČNÍ NÁLADY V IDYLICKÝCH MĚSTECH NA VÁNOČNÍCH TRZÍCH

Zkuste například Veronu. Vánoční trhy se zde otevírají se svátkem Svaté Lucie druhý víkend v prosinci. Pro tuto příležitost je celá Verona slavnostně osvětlena, včetně ohromné hvězdy, osvětlující Arénu. Vánoční trhy se konají na Piazza Bra, tedy na náměstí, jehož jednu stranu tvoří Aréna. Najdete zde tipy na vánoční dárky, originální vánoční výzdobu i typická zdejší jídla.

Pokud si chcete užít předvánoční horské atmosféry, zkuste známé horské letovisko Cortina d´Ampezzo. Vánoční trhy tady začínají 3. prosince a trvají do 31.prosince a konají se na slavném Corso Italia. V typických dřevěných stáncích nakoupíte výrobky místních řemeslníků, vánoční dárky i dekorace a samozřejmě si užijete místní dobroty.
Další příjemnou možností je spojit vánoční atmosféru s lyžováním i nákupy v ojedinělé bezcelní zóně na severu Itálie, v Livignu. Zdejší vánoční trhy se otevírají 25. listopadu a končí 23.prosince. Kromě vánočních nákupů se vrátíte zpátky do dětství s praženými mandlemi, pečenými jablky, kaštany i lískovými oříšky. Samozřejmě se zahřejete svařeným vínem – vin brulé. Atmosféru dokresluje bohatý hudební program. Krásnou zvyklostí je, že všechny domy po období adventu jsou po dlouhé noci osvětleny svícemi.
Ovšem možností je opravdu mnohem mnohem více. Takřka ve všech trochu větších italských městečkách, od severu až k jihu, se konají vánoční trhy.
Stačí se jen rozhodnout, které město je Vašemu srdci nejbližší a obrátit se na nás, pro informace, v jakém termínu ve „vašem“ městě trh probíhá a co vše pro Vás můžeme zařídit, od ubytování přes cestu i cokoliv dalšího dle přání.

msta

... více

JEŽÍŠKOVA JESKYNĚ 2012-2013

Pokud máte malé děti, vezměte je do „pravé Ježíškovy jeskyně“ – italsky Grotta di Babbo Natale. V severní Itálii, u jezera Lago Maggiore, se skrývá Ježíškova jeskyně. V období od listopadu do ledna tady děti zažijí Ježíška. A přiveze s sebou někoho, koho sice náš ježíšek nemá, spíše možná tak Santa Claus, a to skutečné soby.

Do jeskyně můžete vyrazit autem, anebo spojit cestu s návštěvou Milána, odkud jezdí každou sobotu během dne autobusy až takřka do jeskyně. Jeskyně to není jen ledajaká, odtud pochází mramor na výzdobu nádherné katedrály ve Florencii.
Děti mohou kromě Ježíška se soby v jeskyních potkat i živé a neživé trpaslíky. Součástí akce jsou i velké pohyblivé jesličky, rozkládající se na 100 m2, instalované uvnitř majestátního kostela.
V ceně vstupenky za 8 EUR (děti do 3 let zdarma) je návštěva trpasličího lesa, komplexu Ježíškových jeskyní s krásnou iluminací, dětské vánoční trhy, „vánoční merenda“ – tj. horká čokoláda, svařené víno a jablečný koláč (v ceně).
Ve velkém sále v jeskyních na děti čeká Ježíšek se svými živými soby a dárkem pro každé dítě – zároveň od nich sbírá dopisy a přání. Děti také dostanou od Ježíška diplom (ovšem v italštině, což těm mladším zřejmě vadit nebude).

Termíny: 24.-25.11.2012
1.-2.12.2012, 8.-9.12.2012, 15.-16.12.2012, 22.-23.12.20122
Omezený program ještě od 24.12 do 6.1.2013

jeskyn

... více

VATIKÁNSKÁ MUZEA 2012

Letošní rok máte ještě 2x možnost navštívit vatikánská muzea, včetně známé Sixtinské kaple, vyzdobené samotným Leonardem da Vinci, zdarma. Vždy poslední neděli každý měsíc, zbývá tedy 25.11.2012 a 30.12.2012, jsou všechna Vatikánská muzea otevřena zdarma pro všechny.

Muzea se otevírají v 9.00 a vstup je ukončen ve 12.30, s možností ukončit prohlídku do 14.00.

Před prohlídkou museí doporučuji seznámit se s nejznámějšími díly předem. Například sama Sixtinská kaple skrývá mnoho jinotajů a skrytých významů, které do fresek zakomponoval slavný Leonardo, který byl k výzdobě víceméně donucen církví, a tímto jí to „vrátil.“

muzeum
... více

PRVNÍ ITALSKÉ LYŽOVÁNÍ ZIMY 2011-2012

Pokud si chcete být jisti, že na letošní první lyžování budete mít sníh, doporučujeme vydat se tam, kde je toho záruka. Takovým místem je například Passo del Tonale, propojené se sousedním střediskem Ponte di Legno a dalšími sjezdovkami oblasti Adamello Ski.
Z Passa del Tonale (a propojenou lanovkou i z Ponte di Legno) se v případě nedostatku sněhu dostanete na ledovec Presena. Až nahoře je sjezdovka modrá. Ovšem ti zdatnější si mohou dolů z něj užít jízdu po 4. nejkrásnější černé italské sjezdovce – jak ji vyhlásili sami Italové                                                                            .
Ubytování se nabízí jak v apartmánech, tak i v hotelích.
Apartmány doporučujeme např. El Gerla nebo Veclani přímo v Passo del Tonale. Zde se cena za pobyt v apartmánu bilo, tj. dvoupokojovém pro 4 – 5 lidí, pohybuje od 250 EUR/za 1 osobu v termínu 1.12.-8.12.2012. V dalších týdnech je to 275 EUR/za 1 osobu v termínu 8.12.- 15.12.2012 a 15.12. – 22.12.2012. V ceně je zahrnuto ubytování i skipass na celý týden. K ceně je potřeba připočítat pouze 40 EUR za celý apartmán bilo. Cena za ubytování ve třípokojových a čtyřpokojových apartmánech je samozřejmě ještě nižší. Apartmány se nachází hned pod sjezdovkami a u vleků.


                         


Pokud někdo preferuje ubytování v hotelu, doporučujeme např. Sporting Hotel v Passo del Tonale, také hned pod sjezdovkou a lanovkou. V hotelu jsou k dispozici i možnosti pro relaxaci po dni stráveném na sjezdovce. Bazén, wellness zóna, fitcentrum, večerní zábava, koutek pro děti a další. Ceny se tady v prvních týdnech prosince pohybují 446 – 454 EUR/ dospělou osobu/týden, samozřejmě nižší ceny pro děti podle věku. Přes vánoce si připlatíte, v období 23.12 – 30.12 je cena 630 EUR, v období 30.12 – 6.1.2013 je 866 EUR/ dospělou osobu/týden. V ceně je ubytování, využití bazénu, využití wellness, využití fitcentra, vstup na večerní zábavný program, 1 x za týden galavečer, 1 x za týden ochutnávka místních produktů zdarma, 10% sleva na zapůjčení lyžařského vybavení, 1 odpoledne s lyžařským instruktorem. Masáže a další služby je třeba si uhradit zvlášť. ... více

VÁNOČNÍ TRHY V ITÁLII.

Těšíte se na vánoce a chcete spojit nákup vánočních dárků s užitím si vánoční nálady?

 

Po celé Itálii, ve většině větších měst, se konají vánoční trhy. Zkuste třeba Řím. Na známém náměstí Piazza Navona se tam od konce listopadu až do svátku Befany (Befana je čarodějnice, která nosí dětem dárky a slaví se 5.ledna) konají vyhlášené vánoční trhy. Na nich určitě najdete nějaký vhodný stylový dárek a okusíte i místní vánoční speciality.

trhy

 

... více

Jedno z italských přísloví říká, že na svatého Matrina se z moštu stává víno.

Itálie jako země žijící vínem slaví svátek svatého Martina (11. listopadu) a s ním i svátek narozeného vína na mnoha místech po celé Itálii. Pokud si chcete vychutnat tu správnou italskou atmosféru, vydejte se například do městečka Casalecchio di Reno u Bologně v severní Itálii. Ve dnech 8.11 – 12.11. se zde koná „Festa di San Martino“ – tj. oslava sv. Martina, v rámci které je připraveno mnoho gastronomických i kulturních zážitků. Nebo se vydejte do městečka Tregnago nedalo od Verony, kde se o víkendu 10.11. a 11.11. koná Antica Fiera di San Martino.

martin

... více

VYCHUTNEJTE SI VÍNO A LANÝŽE V LANGHE (Piemonte - Itálie)

Již od středověku jsou oblasti Langhe, Roero a Monferrato v Piemonte rodištěm úžasných vín. Mezi nejlepšími z nich, všechna však o mimořádné kvalitě a hodnotě, jsou Barbaresco, Dolcetto d'Alba, Barolo, Barbera d'Asti, Grignolino d'Asti a mnohé další.

... více

VINOBRANÍ V TOSKÁNSKU A ČOKOLÁDA V UMBRII.

Toskánsko se na podzim obléká do barevného šatu a je plné života. Oslňující zeleň ustupuje a mění se v mozaiku plnou barev. A jak lidská činnost souvisí s přírodními rytmy?
Milovníci čokolády by neměli opominout slavnou Eurochocolate. Tato slavnost se odehrává v středověkém městě Perugia, letos ve dnech 9. - 28.října. V letošním roce směřuje tématika slavnosti do digitálního věku a nejmodernějších technologií, ovšem na chuti čokolády to nic nemění…

Vinobraní je nepochybně nejdůležitější událostí barevné sezóny. ... více

VÁNOČNÍ ŘÍM S FONTÁNOU DI TREVI POD OKNY

Pokud si chcete předvánoční atmosféru v Itálii užít romanticky ve dvou, vydejte se do Říma. Na Piazza Navona, velkém náměstí s nádhernými fontánami, se konají velké vánoční trhy.
Fontána di Trevi

 

... více

Chcete se spíše naučit, jak připravovat skutečnou italskou kuchyni?

Zúčastněte se kurzu vaření typické toskánské kuchyně v překrásném prostředí středověké vily se vším komfortem v Toskánsku, nedaleko od Sieny. 

Chcete se spíše naučit, jak připravovat skutečnou italskou kuchyni?

Během dne se Vám budou věnovat Adrianna a Carlotta, které Vás provedou přípravou typického toskánského menu.

Naučíte se krok za krokem připravit některá skvělá jídla italské kuchyně! ... více

Zajímá vás, jak se rodí excelentní vína a extra panenský olivový olej?

Pak se vydejte s milovníkem a zároveň výrobcem vín a olivového oleje za tajemstvím jejich pěstování, výroby a výsledné chuti.

 Zajímá vás, jak se rodí excelentní vína a extra panenský olivový olej? 

Majitel vinařství v centrálním Toskánsku, nedaleko Sieny, vás nejprve provede vinicemi a olivovými háji...

... více

+420 604 280 689 travel@solemio-travel.eu
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.