Zde získáte neocenitelné informace a inspiraci pro plánování vaší dovolené k moři do Itálie.

Jak se vyrábí tradiční Limoncello na pobřeží Amalfi

Jak se vyrábí tradiční Limoncello na pobřeží Amalfi

červenec 21, 2023

Doba čtení: 3 minut

Limoncello, jeden z nejoblíbenějších italských nápojů, je likér s intenzivní citronovou příchutí s jasně žlutou barvou a jemným aroma, většinou vyráběný v Sorrentu, na pobřeží Amalfi a na ostrově Capri, protože tyto oblasti nabízejí perfektní půdní a povětrnostní podmínky pro pěstování vysoce kvalitních citronů. Ve skutečnosti je výroba tohoto nápoje v Kampánii velmi populární s použitím citronů Sorrento (odrůda femminello) nebo odrůdy Sfusato of Amalfi. Po popularitě Limoncella v Itálii začaly limoncello vyrábět i Spojené státy, a to pomocí kalifornských citronů, které tvoří 90 % národní produkce.

Limoncello bylo poprvé vyrobeno na počátku dvacátého století a od té doby se stalo synonymem léta a slunce na italské riviéře. Tento likér pochází z oblasti Kampánie v jihozápadní Itálii a byl jedním z nejklasičtějších domácích likérů a součástí rodinných tradic a rituálů večeře.

Popis obrázku

Limoncello se vyrábí z citronové kůry, vody, alkoholu a cukru. Tento sladkokyselý nápoj se tradičně podává vychlazený jako digestiv po večeři.

Pokud si chcete vyrobit vlastní limoncello, budete potřebovat:

10 bio citronů

1 litr vodky

3 šálky cukru

4 šálky destilované nebo filtrované vody

Dostatek uzavíratelných lahví nebo sklenic na naplnění 2 litrů tekutiny

Nejprve důkladně očistěte citrony. Poté na struhadle nastrouhejte všechny citrony, kůru nasypte do velké zavařovací sklenice a zakápněte litrem vodky. Uchovávejte nádobu při pokojové teplotě po dobu jednoho týdne, aby se vodka vyluhovala. V hrnci smícháme cukr a vodu a necháme 15 minut vařit bez míchání. Směs by měla být hustá a sirupovitá. Před vmícháním vyluhované vodky nechte úplně vychladnout. Rozložte směs do uzavřených sklenic nebo lahví a pevně uzavřete. Směs uchovávejte dva týdny při pokojové teplotě. Po dvou týdnech bude vaše Limoncello připraveno k podávání!

Tip pro větší chuťový požitek: Před podáváním nápoje umístěte sklenice do mrazáku, dokud zcela nevychladnou.

Cestování do Itálie k moři na dovolenou je snem mnoha lidí. Tato země je proslulá svými nádhernými plážemi, pohostinnou atmosférou a bohatou kulturní historií. Od romantického pobřeží Amalfi až po slavnou oblast Ligurie s Cinque Terre, Itálie nabízí širokou škálu mořských destinací, které uspokojí každého cestovatele. Během svého pobytu můžete si vychutnat sluneční paprsky, koupat se v tyrkysovém moři, ochutnat lahodnou italskou kuchyni a prozkoumat malebná města a vesničky s jejich úchvatnou architekturou a atmosférou. Itálie představuje ideální kombinaci plážového odpočinku a kulturního bohatství, které poskytne nezapomenutelné zážitky pro každého návštěvníka.