Zde získáte neocenitelné informace a inspiraci pro plánování vaší dovolené k moři do Itálie.

Jaké kulturní místa a muzea navštívit v Římě?

Jaké kulturní místa a muzea navštívit v Římě?

červen 24, 2023

Doba čtení: 4 minut

Při návštěvě Říma je mnoho kulturních míst a muzeí, které byste neměli vynechat. Zde je seznam některých z nejvýznamnějších:

 1. Koloseum (Colosseum): Symbol Říma a jedno z nejznámějších antických divadel na světě. Koloseum bylo amfiteátr, ve kterém se konaly gladiátorské zápasy a další veřejné akce.

 2. Forum Romanum (Roman Forum): Toto historické místo je ve skutečnosti starověké veřejné náměstí, které sloužilo jako politické, náboženské a obchodní centrum starověkého Říma. Zde se nacházely chrámy, paláce a další významné budovy.

 3. Vatikánské muzea (Vatican Museums): Sídlí ve Vatikánu a jsou domovem rozsáhlé sbírky uměleckých děl, včetně slavné Sixtinské kaple s freskami Michelangela.

 4. Sixtinská kaple (Sistine Chapel): Součást Vatikánských muzeí, Sixtinská kaple je proslulá svými freskami, včetně slavné fresky Stvoření Adama od Michelangela.

 5. Panteón (Pantheon): Jeden z nejlépe zachovalých antických římských chrámů, který byl přeměněn na křesťanský kostel. Jeho dominantou je obrovská kopule a otevřená centrální místnost.

 6. Galerie Borghese (Galleria Borghese): Umělecké muzeum, které uchovává bohatou sbírku uměleckých děl, včetně soch od Berniniho a obrazů od Caravaggia, Raffaela a dalších slavných umělců.

 7. Španělské schody (Spanish Steps): Slavné schody, které spojují Piazza di Spagna a Trinità dei Monti. Je to populární místo pro setkávání a odpočinek, a nabízí také krásný výhled na město.

 8. Vatikánská zahrada (Vatican Gardens): Rozlehlé zahrady ve Vatikánu, které nabízejí klidné procházky a nádhernou zelenou oázu v centru města.

 9. Kapitolské muzeum (Capitoline Museums): Nachází se na Kapitolu, jednom z nejvýznamnějších pahorků v Římě. Obsahuje rozsáhlou sbírku antických soch, uměleckých děl a historických artefaktů.

 10. Trevijská fontána (Trevi Fountain): Tato nádherná barokní fontána je jednou z nejznámějších na světě. Je obklopena sochami a zdobením a je tradičním místem, kam lidé hodí minci přes rameno do fontány, což by mělo zaručit návrat do Říma.

 11. Vila Borghese: Rozlehlý park, který nabízí klidnou atmosféru a krásné zahrady. Nachází se zde také stejnojmenná galerie Borghese, ale park sám o sobě stojí za návštěvu. Můžete si pronajmout půjčovnu koloběžek nebo si udělat piknik na trávníku.

 12. Piazza Navona: Toto náměstí je jedním z nejživějších a nejfotogeničtějších míst v Římě. Je obklopeno elegantními budovami a fontánami, včetně slavné Fontany čtyř řek od Berniniho. Na náměstí se také nachází mnoho kaváren a restaurací.

 13. Římské katakomby (Roman Catacombs): Pokud máte zájem o historii a archeologii, navštivte římské katakomby. Tyto podzemní hrobky byly používány v době antiky jako pohřebiště a dnes slouží jako fascinující historická místa.

 14. Forum Boarium: Starověký obchodní a přístavní okrsek, který se nachází u Tibery. Je známý svými dvěma slavnými památkami - Kostelem Santa Maria in Cosmedin s ústy pravdy (Bocca della Verità) a antickým chrámem Portunus.

 15. Castel Sant'Angelo: Tato pevnost byla původně postavena jako hrobka pro císaře Hadriana, ale později sloužila jako pevnost a rezidence papežů. Nabízí nádherný výhled na město a uvnitř si můžete prohlédnout muzeum s historickými exponáty.

Řím je plný historických a kulturních pokladů, a těchto 15 míst je jen malým výběrem toho, co můžete ve městě navštívit. Nechte se unést atmosférou a krásou tohoto historického města a objevujte jeho bohaté dědictví.

Cestování do Itálie k moři na dovolenou je snem mnoha lidí. Tato země je proslulá svými nádhernými plážemi, pohostinnou atmosférou a bohatou kulturní historií. Od romantického pobřeží Amalfi až po slavnou oblast Ligurie s Cinque Terre, Itálie nabízí širokou škálu mořských destinací, které uspokojí každého cestovatele. Během svého pobytu můžete si vychutnat sluneční paprsky, koupat se v tyrkysovém moři, ochutnat lahodnou italskou kuchyni a prozkoumat malebná města a vesničky s jejich úchvatnou architekturou a atmosférou. Itálie představuje ideální kombinaci plážového odpočinku a kulturního bohatství, které poskytne nezapomenutelné zážitky pro každého návštěvníka.