Zde získáte neocenitelné informace a inspiraci pro plánování vaší dovolené k moři do Itálie.

Jezero Lago di Garda

Jezero Lago di Garda

červen 27, 2023

Doba čtení: 7 minut

Lago di Garda - Perla severní Itálie obklopená přírodou a kulturou

Lago di Garda, největší jezero v Itálii, je jedním z nejkrásnějších a nejpopulárnějších cílů pro dovolenou v severní Itálii. Toto malebné jezero, které se táhne mezi Alpami a Pádskou nížinou, nabízí úchvatné scenérie, příjemné klima a bohatou kulturní a historickou dědictví. Pokud plánujete navštívit Lago di Garda, zde je náš průvodce, jak se tam dostat a co tam objevit.

Dostat se k jezeru Lago di Garda je snadné, protože má dobré dopravní spojení a nachází se v blízkosti důležitých dopravních tepen.

Vlakem: Lago di Garda má několik železničních stanic v blízkosti jezera. Například Desenzano del Garda, Peschiera del Garda a Riva del Garda jsou železničními stanicemi, které vám umožní snadný přístup k různým částem jezera. Vlakové spojení je dobře propojené s dalšími městy v Itálii, jako je Verona a Milán.

Autem: Pokud preferujete cestování autem, můžete se k jezeru dostat po dálnici A4 nebo A22, které jsou hlavními silničními spoji v regionu. Existuje také mnoho silnic a cest, které vedou přímo k jezeru z různých směrů. Doporučuje se si předem zkontrolovat dopravní podmínky a parkování, zejména v letních měsících, kdy je jezero oblíbenou turistickou destinací.

Jakmile se dostanete k Lago di Garda, můžete začít objevovat jeho krásy. Zde je několik míst, která byste na jezeře neměli vynechat:

1. Sirmione: Tento malebný poloostrov je jedním z nejznámějších míst na jezeře. Zde můžete navštívit hrad Scaliger, procházet se úzkými ulicemi a obdivovat středověké budovy. Nezapomeňte si také vychutnat termální lázně a procházku podél promenády, která vás provede kolem jezera.

2. Malcesine: Toto malebné městečko se nachází na východním břehu jezera a je obklopeno horami. Jeho dominantou je hrad Scaliger, který nabízí ohromující výhled na jezero a okolní krajinu. Můžete se také vydat na lanovku a vychutnat si panoramatický výhled z hory Monte Baldo.

3. Riva del Garda: Toto živé město se nachází na severním konci jezera a je obklopeno vysokými horami. Zde si můžete užít krásné pláže, procházky po nábřeží a obdivovat historické budovy, jako je Rocca di Riva - pevnost, která dominuje nad městem.

4. Garda: Městečko Garda se nachází na jihovýchodním pobřeží jezera a je obklopeno olivovými háji a vinicemi. Můžete si zde prohlédnout historické centrum, navštívit kostel San Nicolò a relaxovat na místních plážích.

5. Bardolino: Toto malebné městečko je známé svými vinařstvími a pestrobarevnou promenádou. Můžete si vychutnat skleničku místního vína a ochutnat tradiční italskou kuchyni v jedné z místních restaurací.

6. Gardský zámek: Tento historický zámek se nachází v městě Padenghe sul Garda a nabízí nádherný výhled na jezero. Můžete si prohlédnout expozice a dozvědět se více o historii tohoto regionu.

7. Limone sul Garda: Toto malebné městečko se nachází na západním břehu jezera a je známé svými citronovými háji a úzkými uličkami. Můžete se projít po přístavním molu, prozkoumat historické centrum a ochutnat místní limoncello.

Lago di Garda je také ideálním místem pro outdoorové aktivity, jako je cyklistika, pěší turistika, windsurfing a paragliding. Okolní příroda a horské hřebeny nabízejí mnoho možností pro dobrodružství a objevování.

Ať už se rozhodnete navštívit jedno z těchto malebných městeček na pobřeží jezera, vydat se na turní stezkách kolem jezera, nebo si užít vodní aktivity, jako je plavání a jachting, je Lago di Garda ideálním místem pro dovolenou plnou zábavy a relaxace.

Pokud máte rádi kulturu a historii, jezero Lago di Garda vám nabízí také několik zajímavých památek a muzeí k návštěvě:

8. Vittoriale degli Italiani: Toto impozantní sídlo bylo domovem básníka Gabriela D'Annunzia a dnes slouží jako muzeum. Můžete si prohlédnout jeho rozsáhlé zahrady, architekturu a osobní předměty básníka.

9. Rocca di Manerba: Tato historická pevnost se nachází na vrcholu kopce nad městem Manerba del Garda. Nabízí úchvatný výhled na jezero a okolní krajinu. Můžete si prohlédnout expozice a dozvědět se více o historii tohoto místa.

10. Museo del Castello Scaligero: Toto muzeum se nachází v malém městě Sirmione a je umístěno v hradě Scaliger. Nabízí výstavy, které vám přiblíží historii a kulturu regionu.

11. Giardino Botanico Fondazione André Heller: Pokud máte rádi rostliny a květiny, navštivte tento nádherný botanický zahradu v městě Gardone Riviera. Můžete si procházet různé zahrady plné exotických rostlin a soch.

12. Grotte di Catullo: Tato archeologická lokalita se nachází v městě Sirmione a je jednou z největších římských vil na severu Itálie. Můžete si prohlédnout zbytky této starověké vily a procházet se po jejích zahradách.

Lago di Garda je také známý svými festivaly a událostmi. Můžete se zúčastnit tradičních oslav, koncertů, gastronomických festivalů a dalších kulturních akcí, které se konají po celý rok.

Ať už jste milovníkem přírody, historie, kultury nebo jednoduše hledáte místo pro relaxaci a odpočinek, Lago di Garda vám nabízí všechno toto a je ideálním cílem pro dovolenou na last minute. Přijďte a objevte krásu tohoto jezera, jeho okolních městeček a bohatou historii, která ho provází.

Zájezdy a výlety můžete zakoupit na našich webových stránkách: [https://www.amazing-travel.cz/italie/lago-di-garda]

Cestování do Itálie k moři na dovolenou je snem mnoha lidí. Tato země je proslulá svými nádhernými plážemi, pohostinnou atmosférou a bohatou kulturní historií. Od romantického pobřeží Amalfi až po slavnou oblast Ligurie s Cinque Terre, Itálie nabízí širokou škálu mořských destinací, které uspokojí každého cestovatele. Během svého pobytu můžete si vychutnat sluneční paprsky, koupat se v tyrkysovém moři, ochutnat lahodnou italskou kuchyni a prozkoumat malebná města a vesničky s jejich úchvatnou architekturou a atmosférou. Itálie představuje ideální kombinaci plážového odpočinku a kulturního bohatství, které poskytne nezapomenutelné zážitky pro každého návštěvníka.