Zde získáte neocenitelné informace a inspiraci pro plánování vaší dovolené k moři do Itálie.

Sardinie: Evropský ráj

Sardinie: Evropský ráj

červenec 15, 2023

Doba čtení: 4 minut

Sardinie - ráj pro dovolenkáře: Návod, jak se tam dostat a co zažít na dovolené

Ostrov Sardinie, nacházející se na západním pobřeží Itálie ve Středozemním moři, je skrytým pokladem pro ty, kteří hledají idylickou dovolenou. S písečnými plážemi, azurově modrým mořem, historickými památkami a bohatou kulturou nabízí Sardinie nespočet zážitků. V tomto článku vám představíme, jak se tam dostat a co zažít na tomto nádherném ostrově.

Jak se dostat na Sardinii:

Sardinie má dobrou dopravní dostupnost jak pro návštěvníky z Itálie, tak pro ty zahraniční. Existuje několik způsobů, jak se na ostrov dostat:

1. Letadlem: Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se na Sardinii dostat z většiny evropských destinací, je letadlem. Ostrov má tři mezinárodní letiště: Cagliari na jihu, Olbia na severovýchodě a Alghero na severozápadě. Díky tomu lze snadno najít lety z velkých evropských měst a hlavních letišť.

2. Trajektem: Pro ty, kteří se chtějí vydat na dobrodružnější cestu, je možné se na Sardinii dostat trajektem z italských přístavů, jako je Janov, Livorno, Civitavecchia nebo Neapol. Trajekty nabízejí i možnost přepravy auta, což umožňuje snadnější cestování po ostrově.

Co zažít na Sardinii:

1. Pláže a pobřeží: Sardinie je proslulá svými nádhernými plážemi s jemným pískem a azurovým mořem. Pláže jako La Pelosa, Spiaggia Rosa, Cala Goloritzé a Costa Smeralda jsou jen některé z těch, které si zamilujete. Můžete si užívat slunečních paprsků, koupání nebo vodních sportů.

2. Historické památky: Na Sardinii je bohatá historie, a to se odráží v mnoha zajímavých historických památkách. Navštivte Nuraghe Su Nuraxi, starověkou pevnost UNESCO, která pochází ze 17. století před naším letopočtem. Procházejte úzkými uličkami starobylých vesnic jako Bosa, Castelsardo nebo Alghero a objevujte kamenné domy a historické kostely.

3. Kulturní akce a festivaly: Sardinie má bohatou kulturu, a to se odráží v různých festivalech a kulturních akcích. Například Festa di Sant'Efisio v Cagliari je tradiční oslavou, která se koná v květnu a přináší barevné průvody, tradiční hudbu a tance.

4. Místní kuchyně: Nechte se unést chutěmi sardinské kuchyně, která je známá svými čerstvými mořskými plody, tradičními těstovinami, olivovým olejem a sýry. Vyzkoušejte speciální pokrmy jako culurgiones (těstoviny plněné bramborami a sýrem), pane carasau (tradiční sardinský chléb) a seadas (sladké pečivo plněné sýrem a medem).

Sardinie je skutečným rájem pro dovolenou. Je to místo, kde můžete objevovat nádherné pláže, poznávat bohatou historii a kulturu a vychutnávat si vynikající místní kuchyni. Ať už se na ostrov dostanete letadlem nebo trajektem, očekává vás nezapomenutelná dovolená na tomto úchvatném klenotu ve Středozemním moři.

Zájezdy do těchto lokalit naleznete na našem webu https://www.amazing-travel.cz/vyhledavani-zajezdu/70:sardinie.html

Cestování do Itálie k moři na dovolenou je snem mnoha lidí. Tato země je proslulá svými nádhernými plážemi, pohostinnou atmosférou a bohatou kulturní historií. Od romantického pobřeží Amalfi až po slavnou oblast Ligurie s Cinque Terre, Itálie nabízí širokou škálu mořských destinací, které uspokojí každého cestovatele. Během svého pobytu můžete si vychutnat sluneční paprsky, koupat se v tyrkysovém moři, ochutnat lahodnou italskou kuchyni a prozkoumat malebná města a vesničky s jejich úchvatnou architekturou a atmosférou. Itálie představuje ideální kombinaci plážového odpočinku a kulturního bohatství, které poskytne nezapomenutelné zážitky pro každého návštěvníka.