Zde získáte neocenitelné informace a inspiraci pro plánování vaší dovolené k moři do Itálie.

Tajemné pobřeží Itálie

Tajemné pobřeží Itálie

červenec 8, 2023

Doba čtení: 4 minut

Tajemné pobřeží Itálie: Odhalení skrytých klenotů a neznámých pláží

Itálie je známá svým malebným pobřežím, které přitahuje miliony turistů každý rok. Avšak mimo hlavní turistické destinace existují na italském pobřeží i skryté klenoty, které čekají na objevení. Pokud toužíte po dobrodružství a nechcete se držet zažitých tras, připravili jsme pro vás průvodce tajemným pobřežím Itálie s neznámými plážemi, které vás okouzlí svou krásou.

1. Pláž Cala del Gesso, Toskánsko: Nacházející se poblíž města Livorno, Cala del Gesso je skutečným skrytým pokladem toskánského pobřeží. Tato malá pláž je obklopena vysokými útesy a dosahuje se jen lodí nebo po náročné pěší stezce. Odměnou za vaši snahu je úchvatný výhled na tyrkysové moře a téměř nedotčenou přírodu.

2. Pláž Spiaggia del Fornillo, Amalfijské pobřeží: Amalfijské pobřeží je proslulé svou krásou, ale Spiaggia del Fornillo je místem, které je stále relativně neznámé turistům. Nachází se ve městě Positano a k ní se dostanete po příjemné procházce z hlavní pláže. Spiaggia del Fornillo nabízí klidnější atmosféru a úchvatné výhledy na okolní kopce.

3. Pláž Cala Violina, Toskánsko: Tato pláž v blízkosti města Punta Ala je známá svým jemným pískem, který při každém kroku vydává zvuk podobný zvuku houslových strun, což jí vysloužilo jméno Cala Violina (Pláž houslí). Přístup je možný pouze pěšky po pěkné lesní stezce a tato odlehlost zajišťuje klidnou atmosféru.

4. Pláž Marina del Cantone, Sorrentský poloostrov: Většina turistů míří na Sorrentský poloostrov za slavným městem Sorrento, ale mimo centrum najdete skrytý ráj - pláž Marina del Cantone. Tato malebná pláž je ukrytá v zálivu mezi skalami a je obklopena malými rybářskými loděmi. Můžete si zde pronajmout slunečník a lehátko a vychutnat si klid a klidnou atmosféru.

5. Pláž San Fruttuoso, Ligursko: San Fruttuoso je malebná zátoka na ligurském pobřeží, která je přístupná pouze lodí nebo po turistické stezce. Tato odlehlá pláž je obklopena zelenými kopci a nabízí skvělé podmínky pro šnorchlování a potápění. Kromě pláže můžete také navštívit benediktinské opatství, které se nachází v blízkosti.

6. Pláž Scala dei Turchi, Sicílie: Scala dei Turchi je unikátní skalnatá pláž na jihozápadním pobřeží Sicílie. Je to přírodní útvar složený z vápencových útesů, které mají bílou barvu a vytvářejí fantastický kontrast s tyrkysovou vodou. Je to ideální místo pro procházky podél pobřeží a procházení se mezi skalami.

7. Pláž Cala Luna, Sardinie: Cala Luna je nádherná pláž na východním pobřeží Sardinie, která je známá svými vysokými vápencovými útesy a tyrkysově modrou vodou. Tato pláž je přístupná pouze lodí nebo po dlouhé turistické stezce. Je obklopena úchvatnými přírodními scenériemi a nabízí ideální podmínky pro šnorchlování.

Tyto skryté pláže a odlehlé úseky italského pobřeží vás ohromí svou krásou a klidem. Objevení těchto tajemných klenotů vám umožní uniknout od turistického ruchu a prozkoumat méně známé, ale o to fascinující části italského pobřeží. Připravte si plavky, kameru a chuť na dobrodružství a vydejte se na objevování těchto skrytých pokladů Itálie.

Cestování do Itálie k moři na dovolenou je snem mnoha lidí. Tato země je proslulá svými nádhernými plážemi, pohostinnou atmosférou a bohatou kulturní historií. Od romantického pobřeží Amalfi až po slavnou oblast Ligurie s Cinque Terre, Itálie nabízí širokou škálu mořských destinací, které uspokojí každého cestovatele. Během svého pobytu můžete si vychutnat sluneční paprsky, koupat se v tyrkysovém moři, ochutnat lahodnou italskou kuchyni a prozkoumat malebná města a vesničky s jejich úchvatnou architekturou a atmosférou. Itálie představuje ideální kombinaci plážového odpočinku a kulturního bohatství, které poskytne nezapomenutelné zážitky pro každého návštěvníka.