Zde získáte neocenitelné informace a inspiraci pro plánování vaší dovolené k moři do Itálie.

TOP12 Italská jídla, která musíte vyzkoušet

TOP12 Italská jídla, která musíte vyzkoušet

červenec 21, 2023

Doba čtení: 6 minut

Krásná Itálie okouzluje cestovatele svou úžasnou scenérií, jedinečnou kulturou a gastronomickými požitky. Italská kuchyně je bohatá, protože má velký výběr různých ingrediencí, které se běžně používají, od ovoce, zeleniny, omáček, masa atd. Tato krásná středomořská země nabízí nespočet slavných a tradičních pokrmů, které musíte jíst.

Zde je náš seznam 10 nejlepších italských jídel, které si prostě nemůžete nechat ujít, když je ochutnáte.

Arancini

Tyto sicilské lahůdky jsou kuličky ze zbylého rizota, které se smíchají se sýrem a někdy hráškem, nebo mletou nebo jinou náplní, pak se strouhají a osmaží. Název znamená „malý pomeranč“ a je odvozen od jejich tvaru a barvy, která po uvaření připomíná pomeranč.

Popis obrázku

Pizza Napoletana

A samozřejmě, když přemýšlíme o italském jídle….PIZZA !Pizza Napoletana se vyrábí z rajčat a sýra mozzarella. Základními ingrediencemi jsou rajčata, nakrájená mozzarella, bazalka a extra panenský olivový olej, někdy s posypem parmazánem navrchu.

Lasagne

Lasagne jsou široké těstoviny plochého tvaru a možná jeden z nejstarších druhů těstovin.". Je to pokrm vyrobený z několika vrstev plátků lasagne střídaných omáčkami a dalšími přísadami, jako je maso a sýr. Je známé jako Garfieldovo oblíbené jídlo a nejoblíbenější variací zůstávají klasické Lasagne alla Bolognese.

Popis obrázku

Gelato

V Itálii je mnoho gelaterií, protože italská zmrzlina je velmi známá a nepochybně více než chutná. Tolik chutí pro všechny chutě podávané v kornoutu nebo šálku. Textura je měkčí než zmrzlina a je vyrobena z různých přísad. Také jižní Itálie založila gelato bez mléka (sorbety).

Špagety alla Carbonara

Kdo někdy nezkusil toto chutné jídlo?! Nejoblíbenějším římským těstovinovým pokrmem jsou špagety alla Carbonara – smetanová, pepřová směs vajec, sýra pecorino a křupavého guanciale (uzená vepřová líčka) promíchaná přes těstoviny al dente.

Caponata

Caponata je sicilský pokrm z lilku sestávající z vařeného zeleninového salátu z nakrájeného smaženého lilku a celeru ochuceného slazeným octem, s kapary ve sladkokyselé omáčce. Existuje mnoho místních variací používaných surovin, jako jsou olivy, mrkev a zelené papriky, brambory nebo piniové oříšky a rozinky.

Popis obrázku

Focaccia

Focaccia je plochý italský chléb pečený v troubě podobný stylem a strukturou těstům na pizzu. Může být doplněn bylinkami, olivovým olejem, solí a dalšími přísadami. Lze jej použít jako přílohu k mnoha jídlům, jako základ pro pizzu nebo jako sendvičový chléb. Panzanella

Panzanella nebo panmolleis je toskánský salát z chleba a rajčat, který obsahuje kousky namočeného starého chleba a rajčat, někdy také cibuli a bazalku, přelitý olivovým olejem a octem. Je oblíbený v létě.

Rizoto

Rizoto je velmi oblíbené jídlo nejen v Itálii. Skládá se z rýže uvařené ve vývaru, získané z masa, ryb nebo zeleniny do krémové konzistence. Jedním z nejběžnějších způsobů vaření rýže v Itálii je s máslem, vínem a cibulí. Rizoto v Itálii se běžně podává jako první chod před hlavním chodem.

Ossobuco alla Milanese

Je to milánska specialita, lahodné a tradiční jídlo, které sahá až do devatenáctého století. Existuje mnoho moderních variací osso bucco včetně rajčat, ale autentické milánské osso bucco se vaří bez nich.

Noky

Gnocchi jsou různé husté, malé a měkké knedlíky z těsta, které mohou být vyrobeny z krupice, běžné pšeničné mouky, vejce, sýra, brambor, strouhanky, kukuřičné mouky nebo podobných přísad, s nebo bez příchutí bylinek, zeleniny, kakaa nebo sušených švestek. Gnocchi se jedí jako první chod, jako alternativa polévek nebo těstovin. Vegetariáni si užijí „styl pomodoro“.

Ribollita

Ribollita je slavná toskánská polévka, považovaná za jídlo chudých lidí, připravovaná z chleba a zeleniny. Existuje mnoho variant, ale mezi hlavní ingredience vždy patří zbytky chleba, fazole cannellini, kapusta Lacinato, zelí a levná zelenina, jako je mrkev, fazole, mangold, celer, brambory a cibule. Jeho jméno doslova znamená „převařený“.!

Cestování do Itálie k moři na dovolenou je snem mnoha lidí. Tato země je proslulá svými nádhernými plážemi, pohostinnou atmosférou a bohatou kulturní historií. Od romantického pobřeží Amalfi až po slavnou oblast Ligurie s Cinque Terre, Itálie nabízí širokou škálu mořských destinací, které uspokojí každého cestovatele. Během svého pobytu můžete si vychutnat sluneční paprsky, koupat se v tyrkysovém moři, ochutnat lahodnou italskou kuchyni a prozkoumat malebná města a vesničky s jejich úchvatnou architekturou a atmosférou. Itálie představuje ideální kombinaci plážového odpočinku a kulturního bohatství, které poskytne nezapomenutelné zážitky pro každého návštěvníka.